Eesti Päevaleht: Tegusa Tallinna endine eestvedaja Mart Luik kandideerib IRL-is

31.08.2017Meediakajastus

Endine Tegusa Tallinna kampaaniajuht Mart Luik teatas eile, et kandideerib kohalike omavalitsuste valmistel Isamaa ja Res Publica Liidu ridades.

„Olen otsustanud oma poliitilise tahte ellu viia IRL-i nimekirjas kandideerides. Möödunud nädalal toimus Tallinna valimistel oluline pööre. Jüri Mõisa ja Urmas Sõõrumaa liitumine Savisaare nimekirjaga lõi olukorra, et linnajuhtimine võib jääda sama korruptiivseks, kui on seni olnud. Tallinn vajab uut läbipaistvat linnavalitsemist. IRL töötab kõige pühendunumalt selle eesmärgi nimel,” selgitas Luik. IRL tutvustas eile Tallinna linnaosade esinumbreid: Raivo Aeg kandideerib Mustamäel, Viktoria Ladõnskaja Lasnamäel, Kalev Vapper Pirital, Urmas Reinsalu Nõmmel, Tarmo Kruusimäe Kristiines, Sven Sester Kesklinnas, Hendrik Agur Põhja-Tallinnas ja Luik Haaberstis.

Uus valimisliit

Luik lahkus valimisliidust Tegus Tallinn reedel, kui liitu juhtivad ärimehed Urmas Sõõrumaa ja Jüri Mõis otsustasid Edgar Savisaare valimisliiduga käed lüüa ja ühise nimekirja luua. Eile hommikul registreeritigi Tallinna valimiskomisjoni istungil uus liit Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn, mille asutajad on Mõis, Sõõrumaa, Savisaar ja Olga Ivanova. Valimisliidu teatel on sellega astutud esimene formaalne samm osalemaks oktoobri keskpaigas toimuvatel kohalike omavalitsuste valimistel. Täielik valimisliidus kandideerijate nimekiri avaldatakse Ivanova sõnul uue nädala alguses.