Goodnews.ee: Riigikogu liikmed moodustasid toetusrühma Eesti huvide kaitsmiseks kliimapaketis

12.01.2022Meediakajastus
Riigikogus 13. jaanuaril moodustatud toetusrühma eesmärk on välja töötada ettepanekud Eesti seisukohtadele kliimapaketti.

Euroopa Liidu kliimapaketis Eesti rahvuslike huvide kaitse toetusrühma esimehe Urmas Reinsalu sõnul ei ole valitsuse esitatud seisukohad piisavalt Eesti tarbijate, ettevõtjate ja julgeoleku huve arvestavad ning puudub ka sisuline mõjuanalüüs ette pandud meetmete maksumusest ja tagajärgedest. „Sellises olukorras kavatseb toetusrühm välja töötada ettepanekud Eesti seisukohtadele kliimapaketti ning kaasamise huvides moodustada toetusrühma juurde ka alaliselt tegutseva nõukoja huvirühmade esindajatest ja ekspertidest,“ rääkis Reinsalu.

Toetusrühma liikmed

Euroopa Liidu kliimapaketis Eesti rahvuslike huvide kaitse toetusrühmarühma aseesimehed on Aivar Kokk ja Peeter Ernits ning rühma kuuluvad ka Priit SibulHeiki HepnerHelir-Valdor SeederÜllar SaaremäeRaivo TammAndres Metsoja, Kaido Höövelson, Jaanus Karilaid, Sven SesterMihhail LotmanTarmo Kruusimäe, Rene Kokk, Merry Aart, Alar Laneman, Paul Puustusmaa, Ruuben Kaalep, Leo Kunnas, Uno Kaskpeit, Riho Breivel, Helle-Moonika Helme, Kalle Grüthal ja Jüri Ratas.

Loe kogu artiklit