IRL kinnitas programmi ja esinumbrid Tallinnas

06.09.2013Pressiteade

Pressiteade
07.09.2013
IRL

Isamaa ja Res Publica Liit kinnitas täna toimunud valimiskonverentsil enda programmi ja esinumbrid kohalikeks valimisteks Tallinnas.

IRLi Tallinna linnapeakandidaadi Eerik-Niiles Krossi sõnul on IRLi jaoks Tallinnas esmatähtsad aus ja läbipaistev linnajuhtimine, tasuvad töökohad ja perede elukvaliteedi tõstmine.

“Meie programmi eesmärk on muuta Tallinn taas elamisväärseks Euroopalikuks pealinnaks, mis on Läänemere piirkonna majanduskeskus. Teeme Tallinnast atraktiivse ja avatud ettevõtluskeskkonnaga linna, mis toob majandusse elujõudu ja loob korraliku palgaga töökohti. Aeg on pöörata rahvuslik majandus kasvule,” rääkis Kross.

Krossi sõnul muudab IRL Tallinna peresõbralikuks linnaks, kus lasteaia ja põhikooli kohad on jalutuskäigu kaugusele kodust ja iga Tallinna laps saab käis huviringis. Selleks tuleb tema sõnul kaotada lasteaiajärjekorrad ja luua Tallinnas 2000 uut lasteaiakohta.

Kross toonitas, et IRL muudab linnajuhtimise Tallinnas ausaks ja läbipaistvaks. “Keskerakonna korruptiivne linnajuhtimine läheb ekspertide hinnangul igale Tallinna perele maksma 1000 eurot aastas. Omade ringkäendus tuleb lõpetada ning linnaametnikud tuleb vabastada igasugusest parteilisest survest. Meil on 7 punktine tõhus plaan korruptsiooni lõpetamiseks Tallinnas,” rääkis Kross.

IRLi Tallinna linnaosade esinumbrid on:

Haabersti
1. Ken-Marti Vaher
2. Hendrik Agur
3. Andres Luus

Kesklinn
1. Eerik-Niiles Kross
2. Sven Sester
3. Toivo Jürgenson

Kristiine
1. Tarmo Kruusimäe
2. Reet Roos
3. Elle Kull

Lasnamäe
1. Erki Nool
2. Juku-Kalle Raid
3. Reet Trei

Mustamäe
1. Juhan Parts
2. Mart Nutt
3. Madis Kübar

Nõmme
1. Urmas Reinsalu
2. Siim Kiisler
3. Andres Öpik

Pirita
1. Kalev Vapper
2. Lagle Parek
3. Madis Päts

Põhja-Tallinn
1. Liisa Pakosta
2. Yoko Alender
3. Nelli Kalikova

Lisainfo:

Kaido Kukk
58046430