Randjärv: käibemaksupettustele tuleb läheneda Baltimaades ühiselt

12.09.2013Pressiteade

Riigikogu aseesimees ning Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht Laine Randjärv osaleb täna, 13. septembril Liepajas Balti Assamblee presiidiumi kohtumisel, kus arutatakse lisaks organisatoorsetele küsimustele ka käibemaksupettuste vastase võitluse valukohti.

“Viimasel ajal on saanud üha selgemaks, kuivõrd mastaapsed ning Balti riikide ülesed on käibemaksupettused, mille käigus toimub rahapesu, solgitakse nii riigisisest kui ühisturgu ning õõnestatakse ausate ettevõtjate jalgealust,” ütles Randjärv. “Balti Assamblee ülesannete hulka peaks kuuluma ka selliste probleemide käsitlemine, otsimaks võimalikke lahendusi olukorra parandamiseks.”

“Kultuurivaldkonna teemadest on aktuaalne Balti keti aastapäeva tähistamine 2014. aastal,” juhtis Randjärv tähelepanu Baltimaade ühisele lähiajaloole. Ta ütles: “Eesti ettepanek on Balti keti 25. aastapäeva puhul süüdata Balti keti teekonnal mälestuslõkked ketis osalenute austuseks.”

Balti Assamblee presiidiumi kohtumisel arutatakse veel Balti Assamblee ja Balti Nõukogu järgmiste sessioonide korraldust, Balti riikide eesistumist Euroopa Liidus, ühistegevusi ja algatusi Põhjamaade Nõukogus, Balti Assamblee 2014. aasta eelarveprojekti ning muid teemasid.

Liepajas osalevad Balti Assamblee eelarvekomisjoni istungil 12.-14. septembrini

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Sven Sester ja eelarve kontrolli komisjoni liige Neeme Suur.

Riigikogu pressiteenistus

13. september 2013

Gunnar Paal, 631 6351

gunnar.paal@riigikogu.ee