Uudsvoog.postimees.ee: Väärtpaberituru seaduse muudatused soodustavad börsilt kapitali kaasamist

15.07.2015Pressiteade

Rahandusministeeriumi pressiteade
16.7.2015

Valitsus kiitis täna heaks ja saatis riigikogule väärtpaberituru seaduse muutmise eelnõu, mis vähendab börsiemitentide halduskoormust ja suurendab väärtpaberituru läbipaistvust.

„Eelnõu peaeesmärk on vähendada börsil kaubeldavate väärtpaberitega väike- ja keskmiste ettevõtete halduskoormust,“ ütles rahandusminister Sven Sester. „Eelnõu lähtub ELi direktiivist ja muudatused aitavad hoida Euroopa teiste turgudega samu standardeid.“

Muuhulgas pikendatakse eelnõuga börsiemitendi poolaastaaruande avalikustamistähtaega ja vähendatakse finantsaruannete kohustusliku avalikustamise sagedust. Uute võlakohustuste emiteerimisest teavitamine ei ole samuti seaduse jõustumisel enam kohustuslik.

Eelnõu teine eesmärk on suurendada väärtpaberituru läbipaistvust. Kehtiva seaduse kohaselt peab iga suurinvestor emitenti ja finantsinspektsiooni teavitama viieprotsendilise või suurema osaluse omandamisest börsiettevõttes. Eelnõuga täpsustatakse suurosaluse omandamisest või võõrandamisest teavitamist keerukamate väärtpaberitehingute puhul, mis muudab emitentide omandistruktuuri veelgi läbipaistvamaks.

Eelnõu infosüsteemis

Lisainfo:

Liisi Poll
avalike suhete osakond
Rahandusministeerium
tel 611 3049 | 57 831 881
liisi.poll@fin.ee
www.fin.ee | twitter.com/rahandus | blogi.fin.ee