Ärileht.delfi.ee: Korralagedus seaduseloomes. Turismiseaduse muutmise varjus tahab rahandusministeerium viia ellu suure maksukorraldusliku muudatuse (Siiri Liiva)

29.09.2020Meediakajastus

Täna pealelõunal läheb riigikogus esimesele lugemisele turismiseaduse eelnõu, mis peaks ühtlustama majutusteenuste pakkujatele kehtestatud nõudeid. Selle käigus tahab aga rahandusministeerium läbi suruda ka oluliselt suuremat ja põhimõttelisemat muudatust nii tulumaksu- kui ka maksukorralduse seaduses.

Vahetult enne seda, kui majanduskomisjon otsustas eelnõu riigikokku saata, 17. septembril laekus aga komisjonile rahandusminister Martin Helme allkirjaga ettepanek lisada turismiseadust ja tarbijakaitseseadust muutvasse eelnõusse ka tulumaksu- ja maksukorralduse seaduste muudatused, mis võtaks jagamismajanduselt maksude laekumise karmimalt kontrolli alla.

Seda, et selline rahandusministeeriumi samm on seadusloome head tava arvestades tavatu, tunnistab majanduskomisjoni esimees, Isamaa liige Sven Sester. „Tegemist on ettepanekuga, mida miskipärast tavalises ministeeriumite ja erasektori kooskõlastusringis ei käsitletud,” märkis ta. Ka ütles Sester, et tema isiklikult on seda meelt, et seda ettepanekut turismiseaduse muutmisel arvesse ei võeta.

Loe kogu artiklit