Äripäev: Sester, võtke ise IRLi ohjad! (Märt Belkin)

17.04.2017Meediakajastus

Esimees saab erakonna uueks luua. Näiteks on sotside juht Jevgeni Ossinovski suutnud kahe aastaga teha partei, mis kaugelt ühe silmaga piieldes meenutab vasakpoolset erakonda.
IRL on uppuv laev – erakond, millel pole sihti ega suunda. Kunagi esindati Euroopat juhtivat kristlikku demokraatiat. Siis sai sellest populistlike loosungitega partei kõigile. Juhan Partsi lahkumise järel on erakond ka munad kaotanud.
Uue juhina välja käidud Helir-Valdor Seeder on küll isamaalise näoga, ent on kaheldav, kas ta avalikkust kõnetada suudab. Teine võimalik juht on Kaia Iva – sotsiaalkaitseminister, kes teeskles, et hoolekanderaha kadumine vaid paari nädalaga ei ole üks Eesti sotsiaalpoliitika viimase aja suurimaid kriise.

Mees varjust

Esmaspäevases Päevalehes võttis Iva lõpuks sõna, aga süüdistas hädades näota ametnikke ja kõiki teisi, ainult mitte ennast. IRL vajab juhiks visiooniga võitlejat. Sven Sester jäi viimastel valimistel riigikogust välja, aga sai rahandusministriks. Nii Reformi- kui ka Keskerakonna valitsuses on ta välja rääkinud IRLi näoga eelarve.
Seeder ega Iva vajuvast laevast vett välja kühveldada ei suuda. Ilmselt peab ka Sester laevalt enne uppumist roti kombel põgenema – kui ta just ei haara rooli ega ürita laeva päästa. Bridžimeistrina võiks Sester suuta leida meeskonna ässad, teha parim võimalik leping ja kaardid meeskonna huvides õigesti välja mängida.