Bridži üllatusvõitja ei pea oma võitu eriliseks (Aivar Ojaperv)

07.08.2019Meediakajastus

29. Võsu bridžifestivali käigus mängiti muu hulgas välja Eesti meistritiitlid üksikmängus ja segapaaridele. Parajalt suure üllatusena tuli üksikmängus Eesti meistriks rakverlane Mati Nirgi, kes ise on küll pisut teist meelt.

Nirgi jättis teiste seas selja taha poliitikust Eesti bridžikoondise liikme Sven Sesteri ja tugeva külalisvõistleja Venemaalt Aleksandr Serbini.

“Minu enda jaoks ei olnud see väga suur üllatus,” lausus enesekindel tiitlivõitja. “Mentaalselt olin ma selleks valmis ja läksingi tulemust tegema. Edu tõi varem läbi mõeldud taktika: mängin konservatiivselt, üritan vältida suuri prohmakaid, ei ärritu olukordade peale, mida ma ise poleks nagunii muuta saanud.”

Rakvere Bridži Seltsi president Toomas Kork tuhnis oma mälusoppides ja julges pakkuda, et Nirgi on läbi aegade madalaima järguga Eesti individuaalmeister. “Matil on hetkel taastäitmisele kuuluv esimene järk ja isegi tiitliga kaasnenud väärtuslikud meistripallid ei taganud talle veel alalist esimest järku,” mainis Kork.

“Muidugi oli tema võit üllatus kõigi jaoks. Tubli mees isiklikus plaanis ja ühtlasi tunneme end ka siin väikeses Rakvere klubis kõrvust tõstetuna,” lisas ta.

Olgu siiski täpsustatud, et praeguseks peaksid Nirgil alalist esimest bridžijärku tähistavad meistripallid siiski koos olema, sest neid teenis ta lisaks ka paariturniirilt.

Individuaalturniir läks hästi veel teiselgi Rakvere klubi mängijal. Ago Õunapuu oli kokkuvõttes kuues (ja esimesel sessioonil kolmas).

Rakvere klubi mängijad said kirja veel tublisid tulemusi. Esmaspäevane paariturniir: Ester Kärtner – Mati Tamm 5. koht; segapaaride Eesti meistrivõistlused: Meeli Zahhartšenko – Aleksander Ostapenko (Tallinn) 7. ja Reet Relvik – Erkki Valmra 8. koht; üksikud paariturniirid, esimene turniir: Mart Muru – Ago Õunapuu 4., Raivo Saremat – Jaan Linnamägi 5., Jaak Proosa – Tarmo Lindmaa 6., Mihkel Juhkami – Osmo Parviainen (Soome) 7. ja Mart Kuusk – Eino Vaher 8. koht; teine turniir: Toivo Külaviir (Tallinn) – Mati Nirgi 2. koht, Harry Mones – Alo Sillamaa 7. koht, Raivo Saremat – Jaan Linnamägi 10. koht; kolmas turniir: Ants Olev – Jaak Strandberg 1. koht, Hannes Linnamägi – Maksim Karpov (Tallinn) 6. koht; võistkondlik turniir: Hannes Linnamägi 3. koht võistkonna Vyrst koosseisus, Mihkel Juhkami – Jaan Linnamägi 5. koht võistkonna Ka-Ra-La koosseisus.