Delfi.ee: Isamaa valimised: Seeder vs Perling duelli võitja selgub täna
19.06.2021MeediakajastusSuurkogu toimub ainult füüsilisel kujul ning e-hääletamist ei võimaldata, kuigi Perlingu leer viimast soovis. Kuigi see olukord peaks olema eelis Seedrile, on Perlingu poolehoidjad on kindlad, et kui suurkogule tuleb kohale piisavalt inimesi, võidab just viimane.
Perling on lubanud, et Isamaa juhina püüdleb kolme eesmärgi suunas
Esiteks: saada juhtivaks opositsioonijõuks, kes hoiab professionaalselt silma peal koalitsioonis toimuval, annab selgeid sõnumeid, analüüsib ja ütleb välja oma arvamuse, selgitab ühiskonnale teemasid.
Teiseks: ehitada lagunenud organisatsioon uuesti üles. “Et aasta pärast oleks Eesti kaart ühtlaselt kaetud Isamaa värvidega. Kui pole tugevat organisatsiooni, siis erakonna eesmärgid ei realiseeru.” Selle kõrval on tähtsad majandusareng ja kõik, mis aitaks riigil jõukust kasvatada. “Oleme olnud julgeoleku, hariduse ja majanduse eestkõnelejad ja peame selleks uuesti saama.
Organisatsiooni töö peabki viima kolmanda eesmärgini: olla 2023. aasta riigikogu valimistel tugevamate seas. Mitte Isamaa pole see, keda valitakse, vaid Isamaa on see, kes valib.” Perlingu sõnul ei saa ambitsiooniks olla 5% juures kõikumine, vaid peaministrierakonnaks olemine.
Seedri leer: Perling peletaks konservatiivsemad valijad
toetajad on arvanud, et kui Perling võidab, muutub Isamaa praegusega võrreldes liberaalsemaks ning et konservatiivsematel valijatel oleks keerulisem erakonda toetada. Seeder: “Minu jaoks on Isamaa olnud alati tööriist, mitte eesmärk ja see pole sugugi erakonna alaväärtustamine. Olen alati pidanud olulisemaks poliitika sisu, poliitilisi eesmärke ja Eesti arengut, mitte erakonna jooksvat reitingut või positsioone – et erakond peab olema kahe suurema hulgas või juhtiv opositsiooni- või koalitsioonierakond. Suurim erakond oli opositsioonis, aga ei suutnud midagi. Meie olime väikseimana koalitsioonis ja saavutasime kõik.”
Kandidaadid Isamaa suurkogul
Esimehe kohale kandideerivad: ja
Eestseisuse kahekümnele kohale kandideerivad:
Harri Juhani Aaltonen, , Anne Eenpalu, , Helen Hääl, Juhani Jaeger, Friedrich Kaasik, Siim Valmar Kiisler, Kaspar Kokk, , Tõnis-Martin Kons, , Kaido Kukk, , , Indrek Luberg, , , Mart Maastik, , Marko Pomerants, , Sirle Rosenfeldt, Ann Räämet, Tiit Salvan, , , Riina Solman, , Jan Trei, Kristjan Vanaselja, Marja-Liisa Veiser, Priit Värk
Aukohtu üheksale kohale kandideerivad:
Henrik Aavik, Katrin Heele Anderson, Priit Humal, Mari-Ann Kelam, Hanno Kirschfeldt, Kati Kuusk, Agu Laius, Margit Leerimaa, Pille Lill, Tarmo Linnas, Andres Luus, Kristina Märtin, Janek Raik, Birgit Remiküll, Jaan Vaiksaar, Avo Üprus
Revisjonikomisjoni viiele kohale kandideerivad:
Aare Arva, Riina Kitt, Madis Kübar, Andero Laur, Piret Maasik, Anne Nõgu