Delfi.ee: Ratase meeskond pärandas Kaja Kallasele koroonahirmu

26.01.2021Meediakajastus
Justiitsminister Raivo Aeg sai nädalavahetusel COVID-19 diagnoosi. Neljapäeval käis ta Jüri Ratase valitsuse viimasel istungil, kus osales ka mitu Kaja Kallase valitsuses jätkavat ministrit.

Neljapäeval valitsuse istungil osalenud ministritest olid eile hommikul Kadriorus presidendi juures Kaja Kallase valitsuse ametisse nimetamisel Anneli Ott ja Tanel Kiik. Neljapäeval Aegi kõrval istunud Taavi Aas on lähikontaktne ja seega ise kohal ei käinud.

Uue valitsuse ametivande andmisel riigikogus olid kohal ka vana valitsuse liikmed, sealhulgas neljapäeval valitsuse istungil käinud Tõnis Lukas. Lukas ütles, et teda arstid lähikontaktseks ei pidanud ja seega kodusele tööle ei saatnud. Nimelt istus ta valitsuse istungil Aegist teisel pool lauda, temast kümne meetri kaugusel, mask ees. „See on suur ja hajutatud ruum, meid on viimasel ajal hõredalt,” lausus Lukas.

Aeg arvas, et sai nakkuse juba kaks nädalat tagasi Isamaa riigikogu fraktsioonist. Ta ise ei aimanud midagi, sest tal polnud ühtegi sümptomit.
Reedel käis ta proovi andmas, laupäeval sai positiivse analüüsivastuse.

Isamaa riigikogu fraktsioonis said haiguse külge pooled saadikud ehk kuus inimest. Üks tervena pääsenutest, Sven Sester osales juba üleeile riigikogu saalis istungil. Ta selgitas, et andis esimese proovi nädalpoolteist tagasi, see oli negatiivne. Ta oli lähikontaktsena kodus, nagu olid ka erakonna juht Helir-Valdor Seeder, endine välisminister Urmas Reinsalu ja veel mitu Isamaa poliitikut.

Mõne päeva eest suunati Sester teist proovi andma. „Rõõmsa üllatusena osutus ka teine test negatiivseks,” lausus Sester. Pärast seda teda enam lähikontaktseks ei peetud ning nii said tema, Seeder ja teised haigust mitte põdenud tööle naasta.
„Hoiame pöialt oma kolleegidele, kes on positiivsed. Osa on kahjuks siiani palavikuga kodus,” lausus Sester.

Terviseametist kinnitati Delfile, et kõik täna presidendi juures käinud ministrid tohtisid ringi liikuda ehk lähikontaktseid nende hulgas polnud.