Eesti ja Jaapani parlamendirühmade kohtumisel oli peateemaks Ukraina kriis

04.03.2014Pressiteade

Riigikogu pressiteade
5. märts 2014

Kolmapäeval toimunud Eesti ja Jaapani parlamendirühmade kohtumisel Jaapani Parlamendis oli peateemaks kriis Ukrainas.

Nii Eesti kui Jaapani delegatsioon tundsid sügavat muret Ukraina kriisi pärast ning leidsid, et olukorrale peaks leidma diplomaatilise lahenduse. Suveräänse riigi puutumatus ja territoriaalne terviklikkus on nii Eestile kui Jaapanile olulised väärtused.

Delegatsioonid arutasid ka kriisi mõju maailma majandusele. “Tokyo börs oli üks esimesi, mis pärast Krimmi okupeerimist Venemaa poolt vabalangusesse läks ja ka teised maailma börsid kaasa tõmbas. Mõju maailma majandusele, mis võib tekkida kriisi süvenemisel, ei oska täna keegi täpselt prognoosida,” ütles Eesti-Jaapani parlamendirühma esimees Imre Sooäär.

Kahe riigi parlamendirühma kohtumisel olid arutusel ka majandus- ja teaduskoostöö, ülikoolide vahelised suhted ning Eesti e-riigi ja e-teenuste küsimused. Eesti-Jaapani parlamendirühma aseesimees Sven Sester andis Jaapani kolleegidele ülevaate küberturvalisuse väljakutsetest ning e-riigi põhimõtetest. Eesti delegatsioon kutsus e-teenuste küsimustes tihedamat koostööd tegema ning vastastikku oskusteavet ja spetsialiste vahetama.

Kohtumine toimus Vabariigi Presidendi ametliku Jaapani visiidi raames. Eesti sõprusgruppi Jaapanis kuulub 33 Jaapani parlamendi ülem- ja alamkoja liiget. Kohtumisel osales koos ametnike ja diplomaatidega ligi 40 inimest. Eestit esindasid Riigikogu väliskomisjoni liikmed Imre Sooäär ja Vladimir Vellman ning rahanduskomisjoni esimees Sven Sester.

Fotod kohtumiselt: http://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Parlamendiruhmad/XII+Riigikogu/Jaapan/05032014/

Lisainfo: Imre Sooäär, 51 22 328

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353; 51 69 152
kati.varblane@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee