Eesti Päevaleht: Neinar Seli saab „spordi suurima vaenlase” segamiseta lubadusi täita (Aet Süvari)
03.04.2014MeediakajastusÕige inimene erakonda n-ö spordi suurima vaenlase tiitlist vabastama oleks ehk viimaseid päevi riigikogu rahanduskomisjoni esimees IRL-i liige Sven Sester, kes kuulub ka EOK täitevkomiteesse. „Nagu pole IRL-i teene see, et nii spordile kui ka kultuurile on riik nn katuserahast andnud lisatoetust, pole ka IRL süüdi selles, et spordi rahastamise alused pole selged ja läbipaistvad,” sõnas Sester. Kas siis raha, mida EOK on saanud, pole jagatud spordialaliitudele ja sportlastele õiglaselt? Seda keegi otsesõnu ei väida, ent kahtlusi on esitatud.
Kui uskuda Neinar Seli, peaks Eesti spordi rahastamine pärast Juhan Partsi valitsusest lahkumist paremaks muutuma.
„Spordi vaenlane number üks on olnud Juhan Parts,” vastas Eesti olümpiakomitee president Seli, kui küsisin, kas pärast stipendiumilepingute keelamist ootab sporti rahastuskriis.Kas vaenlane on siis ka IRL, kelle esiritta eelmine majandus- ja kommunikatsiooniminister Parts kuulub?
„Loomulikult. Siim Sukles saatis kirjad Tallinna Sadamasse ja Eesti Energiasse. Eesti Energiasse saadeti Toomas Tauts, kes ütles, et Parts on vastu EOK-le ja kogu lugu. Täna räägitakse Tallinna Sadama puhul [minu kui selle nõukogu esimehe ja EOK presidendi] huvide konfliktist. Tallinna Sadam on 16 aastat sporti toetanud ja 17. aastal on huvide konflikt. Tean, et vastutan oma asjade eest, kuskilt kõrvale ei hoia. Aga miks on vaja minust lahti saada? Võib-olla IRL tahaks kolmandaks juhatuse liikmeks oma inimest.”
Sven Sester selgitas IRL-i seisukohta: „Mis alusel peaksid riigiettevõtted toetama spordiorganisatsioone, sealhulgas EOK-d? Eesti riik on toetanud sporti eelarve kaudu, riigiettevõtete kaudu, raha on eraldanud ka hasartmängumaksu nõukogu ja kultuurkapital. Probleem on see, et puudub selge kontseptsioon, kuidas riik peaks Eesti sporti toetama. Ma ei välista, et võib-olla on kõige parem just kogu spordi toetussummade eraldamine riigieelarvest.”