Eesti Päevaleht: Sven Sester umbusaldamisest: opositsioon veidi tõmbleb

29.05.2017Meediakajastus

Rahandusminister Sven Sester ei karda tema vastu kavandatavat umbusaldushääletust.

Sesteri kinnitusel toetab teda IRL-i eestseisus eesotsas Helir-Valdor Seederiga.
Pärast eilset IRL-i eestseisuse kogunemist antud intervjuus kinnitas Sester, et seal tema „personaalküsimust” ei arutatud. Varem on oma toetust Sesterile väljendanud ka peaminister Jüri Ratas.

„Opositsioon oleks võinud täpselt samasisulise umbusaldusavalduse anda sisse üks päev pärast koalitsiooni moodustamist novembris,” ütles Sester. Tema sõnul on koalitsiooni maksumuudatuste plaanid sellest ajast alates ainult paindlikumaks muutunud.

„Opositsioon muidugi teeb seda, mis on nende ülesanne, aga mul on tunne, et nad ei leia nagu fookust ja veidi tõmblevad,” märkis rahandusminister vastuseks küsimusele, kas ta peab enda umbusaldamist jätkuks Mihhail Korbi tagasiastumisele.

Sesteri sõnul on ta ellu viinud koalitsioonilepingus kokku lepitud poliitikat, probleem tekiks tema sõnul hoopis siis, kui ta ministrina seda ei teeks.

Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri hinnangul väärib umbusaldamist kogu valitsus eesotsas peaminister Jüri Ratasega.

Riigi võlg on suur probleem

„Peaministri valikud valitsusjuhina ja Keskerakonnas toimuv oleks piisav alus ka peaministrile umbusalduse esitamiseks, ent praegu on suurim probleem siiski Eesti riigi võlgadesse viimine, uued maksud ja ettevõtluskeskkonna lõhkumine,” ütles Pevkur.

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul näitab Sesteri eelarvetasakaalu puudutav põhimõtteline meelemuutus, et selline inimene ei saa Eesti rahandust juhtida. „Olukord on skisofreeniline, kus Sester eri koalitsioonides on oma vaateid muutnud diametraalselt,” märkis Talvik.

EKRE esimees Mart Helme ütles, et rahandusminister on tõestanud oma ebakompetentsust ja vastutustundetust riigi rahanduse korraldamisel. „Majanduse tõusulaine ootuses ei saa selline minister valitsuses jätkata,” lausus Helme.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar sõnas, et tegemist on opositsiooni näitemänguga. Savisaar meenutas, et ekspeaminister Taavi Rõivase valitsuse rahandusminister oli samuti Sester.

 

UMBUSALDUS

■ Eile kogunenud Reformierakonna, Vabaerakonna ja EKRE fraktsioonide juhid otsustasid hakata IRL-i kuuluva rahandusministri Sven Sesteri umbusaldamiseks allkirju koguma.

■ Millal umbusaldusavaldus üle antakse, selgub lähiajal.