Goodnews.ee: Balti Assamblee tegi kokkuvõtteid Leedu eesistumisest

04.11.2021Meediakajastus

Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsioon osales täna assamblee 40. istungjärgul ja 27. Balti Nõukogul Vilniuses, kus anti ülevaated Leedu eesistumise ajal tehtust ja võeti vastu istungjärgu resolutsioon.

BA Eesti delegatsiooni esimees Aadu Must ütles, et Leedu eesistumine langes keerulisele ajale, kui lisaks niigi palju tähelepanu ja tööd nõudvale koroonaviiruse probleemile tuli üleöö silmitsi seista hübriidrünnakuga.

BA Eesti delegatsiooni aseesimees Sven Sester tõi ühe olulise teemana assamblee tööst esile energeetika. „Nii julgeolekut kui ka inimeste igapäevaelu silmas pidades omab järjest suuremat tähtsust elektrivõrkude sünkroonimine Euroopaga ja nende lahtiühendamine Venemaast. See ei ole lihtne ettevõtmine ja peaks tehtud saama juba 2025. aastaks. Leedu on BA eesistujana teemat eeskujulikult esil hoidnud ja kolm riiki saavad selle ühise suure tööga kindlasti probleemideta hakkama. Tänastel kohtumistel arutleme sellelgi teemal, kuidas näeb elektrikaubandus Balti riikides välja pärast 2025. aastat,“ märkis Sester.

Loe kogu artiklit