Ekspress.ee: Sotside saadik hoiatas: Eesti võib jääda elektrita (Sulev Vedler)

23.08.2022Meediakajastus
Sotsiaaldemokraatide majandusministri kandidaadina esinenud Raimond Kaljulaid hoiatas eelmise nädala kolmapäeval toimunud konverentsil „Teistmoodi Paldiski 2022. Tulevikuenergiast laetud“, et ei saa välistada, et meil on sügisel ja talvel mingil hetkel blackout.
„Olemegi kaks nädalat elektrita,“ mainis ta.

Sven Sester Isamaast ütles, et energeetika võib tulevaste Riigikogu valimiste eel osutuda kõige olulisemaks teemaks. „Olen olnud alati börsiusku, olen ka praegu,“ lausus ta. „Börs ei ole kõiges süüdi. Oluline on läbipaistvus ja selgus, kuidas hinnad tekivad.“

Taavi Aas Keskerakonnast teatas aga, et poliitikutel peavad isegi sugulased pangast laenu küsides sada kükki tegema ja igasuguseid andmeid andma, aga elektribörs on täiesti läbipaistmatu. Ta võrdles börsi väga haige patsiendiga, keda oli raske ravida, sest kõik tema terviseandmed olid salastatud, tänaseks on ta aga meie seast sootuks lahkunud.
Aas väljendas arvamust, et riik peab elektrituru korraldusse sekkuma, sest ettevõtted panevad liiga kalli elektri tõttu juba uksi kinni.

Tol kolmapäeval saavutas elektri hind uue rekordsuuruse neli eurot kWh eest.