Elu24.ee: Valdo Randpere tegi Kalle Grünthali aadressil karmi paljastuse (Heidi Ruul)

25.04.2021Meediakajastus

Poliitik Valdo Randpere tunnistas, et tema arvates on Kalle Grünthal riigikogu kõige rumalam inimene. «Ütlen ausalt: ta on ainuke riigikogu liige, keda ma ei tereta ja ma ei ole seda teinud juba aastaid,» kinnitas Randpere.

«Seitsmeste» poliitnädala kokkuvõttes olid eile vastamisi reformierakondlane Valdo Randpere ja isamaalane Sven Sester. Loomulikult tuli juttu ka möödunud nädalal riigikogus aset leidnud piinlik vahejuhtum, mille käigus riigikogu liige Kalle Grünthal peaminister Kaja Kallast lillekeseks nimetas.

«Nüüd me peame rääkima riigikogu kõige rumalamast inimesest – Kalle Grünthalist. Tegelikult ma ei tahaks temale üldse aega raisata. Ütlen ausalt: ta on ainuke riigikogu liige, keda ma ei tereta ja ma ei ole seda teinud juba aastaid,» ütles Randpere.

Sesteri sõnul ta Grünthali advokaat ei ole. «Selge see, et kui me vaatame tema ütlemist lillekese-teemadel, oleme ausad – see oli labane. Siin polegi midagi rääkida.»

Randpere tunnistas, et tema Grünthalit ei salli. «Ma ei suuda taluda seda rumalust, mida temast õhkub ja seda rahulolu seoses rumalustega. Mul on tunne, et ta on nii rumal, et ta isegi ei saa aru, kui rumal ta on,» selgitas ta.

«Üleüldine kultuur ongi läinud riigikogus madalamale. Eks sa tead ise ühte oma erakonnakaaslast, kes üheltpoolt suhteliselt värvikalt, teisalt aeg-ajalt ka alla naba väljaütlemistega on esinenud. Eks seal on palju selliseid, aga ma ei tolereeri seda,» nentis Sester.

«Ta on alati ka vabandanud,» lisas Randpere. «Seal on vahe sees, kui sa saad aru…. Me oleme sinuga ka vaielnud, aga kunagi ei ole kadunud isiklik respekt. Aga selle inimese suhtes… Lihtsalt ei suuda!»

Riigikogu esimees Jüri Ratas andis möödunud kolmapäeval EKRE poliitikule Kalle Grünthalile võimaluse peaministrilt lisaküsimuse küsida. Mees vormistas oma küsimuse järgnevalt: «Hea Kaja, mul on ainult üks lihtne küsimus: kust sa, lilleke, siia said?»

Peaminister vastamiseks püsti ei tõusnud. Piinliku olukorra lahendas Järi Ratas, kes sõnas, et kui peaminister püsti ei tõuse, siis ei soovi ta järelikult Grünthali küsimusele vastata.