Epl.delfi.ee: NÄDALA VÕITJAD-KAOTAJAD (Alo Raun)

09.07.2020Meediakajastus


NÄDALA ÜLLATUS | Sester viskas õli koalitsioonitulle

Esmaspäeval lasi valitsus paista, et jõudis võõramaalaste küsimustes üksmeelele-kompromissile, mispeale tehti avalikkuses ka head nägu. Ent siis potsatas minu postkasti arvamuslugu Sven Sesterilt. Tulemusena ilmuski eilses Eesti Päevalehes arvamuslugu Isamaa ühelt hallilt kardinalilt, kus ta vastandus avalikult oma koalitsioonikaaslasele, EKREsse kuuluvale siseminister Mart Helmele.

Koalitsioon nimelt leppis kokku, et hakkab sügisest senisest rangemalt suhtuma Eestisse väljaspoolt Euroopa Liitu tulevatesse välistudengitesse. See oli osa vorstist, mille EKRE sai võõrtööjõu Eestisse lubamise küsimuses järeleandmiste tegemise eest.

Kuid juba mitme kuu eest avalikustatud Helme nn välistudengite vaenamise pakett oli tegelikult veelgi vängem ehk osa sellest esmaspäevasesse vorstitehingusse ei jõudnudki. Nendes punktides siis ka Sester julgelt Helmele vastandus.

Elame-näeme, mis sellele avangule järgneb. Selge on see, et see artikkel on palju enamat kui vaid üks juhuslik mõtteavaldus. Muuhulgas on ta märgiline, kuna Isamaa poliitik räägib selles artiklis vägagi liberaalset ja võõramaalaste-sõbralikku juttu. Paari aasta tagusest ajast mäletan küll pigem üht väikest vihast konservatiivset erakonda. Nii jätkates võib veel Isamaast asjagi saada.

LOE LISAKS: https://epl.delfi.ee/arvamus/sven-sester-laskem-valistudengitel-oppida-ja-tootada-mart-helme-tudengipiirangutest-pole-kasu?id=90394465