Err.ee: Endised rahandusministrid jäävad pankade suurkasumi suhtes äraootavaks (Mait Ots)

09.02.2023Meediakajastus
Praeguse valitsuskoalitsiooni liikmesparteide liikmetest endised rahandusministrid ei kiirustanud pankade eelmise aasta suurte kasumite avalikuks tuleku järel nõudma radikaalset sekkumist. Nii Maris Lauri (Reformierakond), Sven Sester (Isamaa) kui ka Ivari Padar (Sotsiaaldmeokraatlik Erakond) soovitasid anda pankadele aega oma käitumist korrigeerida.

“Parempoolse poliitikuna olen ma alati olnud sel seisukohal, et mida vähem riigi sekkumist, seda parem ja mida on vähem on ka erisusi, eriti just sektoriaalseid erisusi, siis seda parem,” ütles Sester reedel ERR-ile.

Küll aga tuleb tema sõnul vaadata, mis panganduses ja finantsturul lähiajal toimuma hakkab: “Tuleb vaadata ka numbrite sisse: kui pankade kasumid tekivad sellest, et pangad on efektiivsed ja suudavad oma rahavoogusid hästi hallata, siis see on üks pool. Teine pool on see, kui pankade kasumid hakkavad kasvama kunstlikus kontekstis, keskpankade intresside tõstmise arvelt ja tegemist ei ole pankade enda efektiivsuse tõusuga. Sel juhul tuleb loomulikult vaadata, milline saab olema lähiajal pankade enda reageering.”

Loe kogu artiklit