Keila Leht: Rahandusminister Sven Sester külastas Lääne-Harjumaad

09.02.2017Meediakajastus

Teisipäeval võõrustati Paldiskis ja Laulasmaal rahandusminister Sven Sesterit, teatas Keila Vallaelu lehekülg Facebookis.

Keila vallavolikogu liikmete Kadri Tillemanni ja Jaana Roosi (IRL) kutsel käis rahandusminister Laulasmaal. Volinikud tutvustasid ministrile siinse elukeskkonna arendusprojekte, mis on teoks saanud tänu riigi- ja omavalitsustasandi pikaajalisele ühisele jõupingutusele.

Mõlemal vallavolinikul oli ministrile üks oma tegevusvaldkonnaga seotud oluline sõnum südamele panna – Jaana Roos lootis, et Vabariigi Valitsuse tegevus soosib omavalitsuste rahastamist selliselt, et teoks saab kauaoodatud Laulasmaa Kooli laiendus ja spordihoone ehitus. Kadri Tillemann uskus, et Sven Sester ja teised IRL-i ministrid seisavad Vabariigi Valitsuse poolt algatatavas sundliitmise protsessis selle eest, et ka Keila linn oleks edaspidi haldusreformi läbiviimisesse kaasatud. Päeva esimesel poolel Paldiskis tõdeti, et ühise suure omavalitsusena suudetaks tõhusamalt piirkonna elu-ja ettevõtluskeskkonda arendada. Selgus, kuidas valitsus talitada otsustab, peaks saabuma hiljemalt 15. veebruariks.

Uudis rahandusministri külaskäigust Facebooki grupis Keila valla elanikud teenis ohtralt kommentaare. Üks kiiremaid oli veteranpoliitik Aimar Altosaar, kes 7. veebruari viimasel tunnil kirjutas järgmist: „See keilalaste kolklus on ikka mõõdutundetu! Kuna Reformierakond ei ole enam võimul ning nende tagatoas susimisest pole kasu, siis saavad kaks reformierakondlikku KOV-i loodetavasti kenasti kokku liidetud. Keila annab piisavalt suure valijaskonna, et poleks karta Paldiski sündroomi levimist naabervaldadesse ehk kogu kohaliku poliitika kujundamist Paldiski Põhjasadama tegelinskite poolt.”