Kroonika: Au ettevõtlikele!

12.10.2018Meediakajastus

Ärieliit kogunes Haven Kakumäe sadamasse, kus toimunud auhinnagalal tunnustati parimaid ettevõtteid ja kuulutati välja aasta ettevõte 2018.

TEKST: Riina Jussila

PILDID: Kristjan Lepp, Rene Riisalu, Erlend Štaub

LUMMAV Muusikalise vahepalaga kostitas sensuaalne Liis Lemsalu.

ENERGIAST PAKATAV Curly Strings tõmbas peo käima.

ENDISED KOLLEEGID, KAUASED SÕBRAD Rahandusminister Toomas Tõniste koos abikaasa Ingridi ning endise ettevõtlus- ja tehnoloogiaministri Urve Paloga.

SEL KORRAL OMAPÄI Endine peaminister, poliitik Taavi Rõivas saabus abikaasa Luisata.

NOOR ETTEVÕTJA 2018 Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman ulatab 5000eurose noore ettevõtja preemia Tartumaalt põllumeeste perekonnast pärit Robin Saluoksale. Kui Robini vanaisa näitas paberkaardil töömeestele põllud ette, siis tema isa vajutab poja ettevõtte eAgronom loodud rakenduses näpuga tahvelarvutile ja valib töötaja, kelle telefoni töökäsk läheb. „Kui läksin ülikooli, siis nägin, kui palju IT meid mõjutab. Usun, et innovatsiooni loomiseks tuleb ühendada kaks erinevat valdkonda,“ ütles Robin. Ilmselgelt on 23aastane ettevõtja õigel teel!

HARITUD INIMESED, TULGE ETTEVÕTJAKS! Estonia Klaverivabriku nõukogu esimees Indrek Laul rõhutas oma kõnes, kui oluline on haritud inimeste ettevõtlusesse minek. „Me peame tootma keerulisemaid asju, peame omama rohkem intellektuaalset omandit, nagu kaubamärgid, patendid, meile kuuluvad brändid, et saaksime eksportturgudel paremat hinda küsida ja raha Eestisse tuua,“ rääkis ta.

SILM PUHKAB Poliitik Sven Sesteri abikaasa Kairi on alati kaunilt sätitud. Tema julget lillakat tooni juuksed passivad värvikirevasse sügisesse kui valatult.

TEGUSAD JA NÄGUSAD Astri Grupi üks omanikke Eve Kirs ja ärimees Jaan Toots tähistasid tänavu mais esimese abieluaasta täitumist.

ÕHTU TÄHED Aasta uuendaja, aasta disainirakendaja ja aasta ettevõtte väärikad tiitlid noppis Viljandi ettevõte Cleveron. (Vasakult) Cleveroni asutajad Indrek Oolup ja Arno Kütt, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist, asutaja ja äriarendusjuht Peep Kuld ning disainer Lauri Hirvesaar.