Kroonika: Romantika!

09.03.2018Meediakajastus

Sel nädalal pühitsesid mehed armastust oma naise vastu kingituste ja lilledega. Küsisime armastatud eestlastelt, milliseid südantliigutavaid žeste on nemad teinud ja kuidas on neid üllatatud.

TEKST: Liilit Kirss

PILDID: Karli Saul, Kalev Lilleorg, Kristjan Lepp

Fitness-sportlane Egle Eller-Nabi ja maadleja Heiki Nabi

Egle: „Romantika on inimeste jaoks erinev mõiste. Meile tähendab see teineteisele aja pühendamist, kuna treeningute tõttu viibime aeg-ajalt nädalaid teineteisest eemal. Meil kaaluvad lihtsad asjad üles mõne teise inimese jaoks olulise romantika mõõdupuu. Näiteks kõige romantilisemad üllatused, mida mu abikaasa mulle teeb, on väljasõidud Hiiumaale. Samuti on meie jaoks olulised kõik hetked, mis saame perega koos olla. Ma tähistasin tänavu naistepäeva oma raamatu „Fitness ja toitumine” esitlusega. See on kingitus teistele naistele.”

Heiki: „Naistepäev on võimalus väärtustada oma naispere liikmeid. Anda neile mõista, kui tähtsad ja olulised nad meeste kõrval on. Selleks, et mees oleks täiuslik, peab tal olema kõrval täiuslik naine.”

Liikumise „Võrdsed” algataja Mary Jordan ja poliitik Eerik-Niiles Kross

Mary: „Eerik üllatab pidevalt. Viimati üllatas ta mind Austria disaineri Carolin Holzhuberi kingadega. Mu abikaasal on hea stiilitunnetus. Näiteks on ta mulle ostnud imeilusad Alexander McQueeni kingad. Kõige esimesed kontsakingad, mis Eerik mulle ostis, olid mustad Givenchy omad. Eerik on kingamees ja ma armastan kingi.”

Eerik: „Värskeim kingitus Marylt on mu EV100 kuub, mis pärineb Guildilt, nagu ka Mary kleit.”

Kergejõustiklane Ksenija Balta ja treener Andrei Nazarov

Ksenija: „Mu kallima poolt on kõige armsam žest, kui ta tuleb varahommikul, äratab mind lilledega ja ütleb, et armastab mind.“

Poliitik Margus Tsahkna ja ettevõtja Anna-Greta Tsahkna

Anna-Greta: „Meil oli läinud suvel üheteistkümnes pulma-aastapäev, mida tähistasime laevareisiga. Ma tegin enne ärasõitu kohvi ja küsisin Marguselt, kas ta tahab ka. Viisin talle sellise kohvi, nagu isegi joon – musta, koorega. Margus küsis minult imestunult, kuidas ma pole kõigi nende aastate jooksul aru saanud, et ta joob musta kohvi suhkruga. Kui laeval olime, siis viisin talle kohvi nii nagu ta tahtis, musta ja suhkruga.“

Margus: „Anna-Greta tõi mulle sõbrapäevaks lähimast poest tulbid.”

Muusikud Kerli Kivilaan ja Karl-Erik Taukar

Kerli: „Minu jaoks ei ole armsad žestid ja romantika seotud lillede või paberisse pakitud asjadega. Selleks on muud toredad igapäevased žestid. Sõnumid või komplimendid.”

Karl-Erik: „Kerli üritab siluda seda, et ma ei ole suuremat sorti žestide mees. Meil on igal hommikul, lõunal ja õhtul tore koos olla. Iga päev on natuke eriline. Minu naistepäevad on viimastel aastatel möödunud nii, et rõõmustan üle Eestimaa paljusid naisi. Meie peres on traditsioonilised tähtpäevad tööpäevad, mis tuleb muul ajal tasa teha.”

Jalgpallikohtunik Anni Rahula

Anni: „Kõige romantilisem žest mu abikaasa Tomi poolt on olnud mulle abiellumise puhul kahe enda kirjutatud kooriteose „Räägi tasa minuga” ja „Öölind” kinkimine. Tänaseks olen mõlemat teost poistekoori esituses kuulnud.”

Muusik Kadri Voorand ja Vanemuise teatri näitleja Jaanus Tepomees

Jaanus: „Minu viimane nunnu kogemus oli see, kui 24. veebruaril kell 745 hommikul tuli naabritüdruk ukse taha ja hakkas hümni laulma, mille peale ma üles ärkasin. See oli nii erakordselt armas.“

Kadri: „Mulle meenub üks väga armas lillesaadetis, tulbikimp, mis mulle proovi toodi. Mehed, kinkige rohkem lilli!”

Ugala teatri direktor

Kristiina: „Mulle ei tehta üldse romantilisi ega armsaid žeste. Ostan ise oma lilled ja raamatud.”

Euroopa Parlamendi liige Kaja Kallas ja investeerimispankur Arvo Hallik

Kaja: „Mu mees teeb väga palju üllatusi. Hetkel kohe meenub spaakülastus koos lastega, mille olime ammu kokku leppinud. Mul olid tihedad tööpäevad, mistõttu unustasin endale hoolitsused kirja panna. Lihtsalt polnud aega sellega tegeleda. Kui me kohale jõudsime, selgus, et Arvo oli selle eest hoolitsenud.”

Poliitik Yoko Alender ja muusik Priit Juurmann

Yoko: „Meie peres avaldavad kõige siiramalt armastust lapsed. Üks tütardest ütles mulle äsja, et ma olen ilus – mul oli siis näomask peas. Teine tütar ütles, et emme, sa oled peaaegu alati ilus. Vot see on aus!”

Priit: „Mulle meenub armas hommik, kui küpsetasime magusaid saiu kohvi ja tee kõrvale.”

Rahandusminister Toomas Tõniste ja abikaasa Ingrid Tõniste

Ingrid: „Mulle lähevad alati korda Toomase eriliselt armsad ja lä bimõeldud, ise joonistatud sõbrapäevakaardid. Ta ostab kaardi igale pereliikmele, isegi koerale, ja illustreerib ühe poole erilisel moel ära. Näiteks ühele pojale joonistas kitarri mängiva poisi pildi, teisele jällegi tennisemängija. Mina sain südametega tüdruku. See on lihtne, südamlik ja armas žest, mis alati töötab.”

Toomas: „Mulle jäi südamesse sõbrapäeva romantiline hommik – kaardid, kingid, õhupallid ja rikkalik hommikusöögilaud.”

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja ettevõtja Teet Soorm

Teet: „Minu jaoks oleks kõige romantilisem see, kui naine ärkaks 356 päeva aastas minu kaisus. Küll siis oleks tore!”

Kadri: „Minu jaoks on kõige romantilisem ja tähenduslik, kui saame veeta koos argipäeva õhtu.”

Poliitik Sven Sester ja abikaasa Kairi Sester

Sven: „Neid armsaid asju jagub igasse päeva. Isegi väikesed puudutused on minu jaoks olulised. Või see, kui presidenti kätlema minnes ütles Kairi mulle, et võtame hoopis käest kinni, mitte käe alt kinni.“

Kairi: „Minu mees üllatab mind romantiliste žestide ja komplimentidega väga tihti.“

Peaminister Jüri Ratas ja hambatehnik Karin Ratas

Jüri: „Naistepäeval käivad meie pere traditsioonide juurde lilled ja kallistus. Oma abikaasa puhul tunnen, et nii-öelda meestepäev on meie peres 365 päeva aastas. Ta suudab iga päeva eriliseks teha ja mind üllatada.”

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ja ettevõtja Janek Palo

Janek: „Üllatussünnipäevad on kõige meeldejäävamad žestid, mida abikaasa on mulle teinud. Neid on kokku olnud kolm. Viimasel korral oli eriti keeruline skeem. Pidin minema lapsele mingisse baari järele. See tekitas küsimusi, aga kuna ta tantsib šõutantsu, siis mõtlesin, et võib-olla tõesti. Baari sisse astudes olin – põmm! – hoopis oma üllatussünnipäeval. Tol õhtul esines meile Tõnis Mägi.”

Urve: „Janek tõi mulle sõbrapäeva puhul väga ilusa kollase lillekimbu. Mu lemmiklilled on kullerkupud, aga kahjuks on nende õitsemise aeg üürike.”