Kroonika: SVEN SESTER 50!

25.07.2019Meediakajastus

Riigikogu majanduskomisjoni esimees SVEN SESTER tähistas oma 50 aasta juubelit meeleoluka kaardimänguturniiriga Meritoni hotellis. 14kordne meister bridžis on ka varem korraldanud oma sõpradele ja tuttavatele sünnipäeva puhul erinevaid sportlikke mõõduvõtmisi – seekord mängiti “Linnade põletamist”. Turniiriga paralleelselt peeti pidu hea muusika saatel. Kohal olid pea kõigi suuremate erakondade esimehed ja mitmed Sesteri head kolleegid parlamendist.

HÄRRAD OMAVAHEL
Väikese kaardimängu tegid ka Euroopa Kontrollikoja liige Juhan Parts ja ettevõtja Rain Rosimannus.

RÕÕMSAD JA PUHANUD
Peaminister Jüri Ratasel pole valitsuse juhina kerge olnud. Suve on saanud ta võtta siiski veidi skandaalivabamalt. Jüri nautis pidu koos kaasa Kariniga.

KIHLVEDU
Üks elektritõukeratta kinkijaid, Eesti juhtiva kodutehnika hulgimüüja Sandmani Grupi AS üks omanikke Toomas Suurvärav lubas, et kui Sven sõidab sellega sügisel Toompeale riigikogusse, siis sööb ta oma mütsi ära. Mõlemal on nüüd aega harjutada – Svenil tõukerattaga sõitmist ja Toomasel mütsi söömist.

JUUBILAR oma kauni kaasa Kairiga, kes kandis Iris Janvier’ kleiti. Peres kasvavad pojad Tristan ja Trevor. Kokku on Svenil viis last ja ta on ka juba vanaisa staatuses.

SÄRA SILMADES
Riigikogu liige Kadri Simson ja ta elukaaslane Teet Soorm, kes hiljuti asus taas juhtima seakasvatust.

KLAASID KOKKU KÕLAGU!
Sven ja Kairi tervitavad Isamaa esimeest Helir-Valdor Seederit ja tema kaasat Jannet.

KOLM ON SELTSKOND
Riigikogu liige Taavi Rõivas poseerib juubilari vanemate laste Thea ja Thomasega.

PRESIDENDI TUNNUSTUS
Ärimees, EOK president Urmas Sõõrumaa austas oma kohalolekuga samuti Sven Sesterit, kes on tegelenud muu hulgas allveeujumise, male, karate, judo, peotantsu ja isegi iluuisutamisega.

KARIKAVÕITJAD
Peoperemees Sven ettevõtja Imbi Niinemäe ja Kivilaine äriarendusjuhi Maris Kehva-Tallermaaga, kes võitis kogu turniiri.

JÄRELPIDU
Üks tore juubelikingitus oli peojärgsel hommikul Sveni koduõuele vuranud toiduauto, milles tema kokast poeg Thomas pakub koos äripartner Madis Ilvesega Hawaii stiilis tänavatoitu. Tervislikest ja maitsvatest roogadest said osa ka Sveni naabrid.

Anna-Maria Makko
Ardo Kaljuvee