KÜBERPÄTTIDE PANTVANG: “See petuskeem on väga targalt koostatud ja inimesed tõesti jäävad seda uskuma.” (Virkko Lepassalu)

17.05.2020Meediakajastus

Praeguse seisuga ringleb maailmas umbes 200 miljardi dollari väärtuses krüptoraha. Sellest tuntuim on bitcoin. Nendega kauplemisega tegeleb maailmas lugematu arv ettevõtteid ja veebikeskkondi. Ka Eestis on võimalik täiesti legaalselt virtuaalraha soetada või üritada teenida, et mitte öelda spekuleerida näiteks selle kursi kõikumise pealt.

Bitcoini kaubanduse tumedam pool kasutab alatihti avaliku elu tegelasi enda reklaamides asjaosalistelt luba küsimata. Anastassia Kovalenkoga samal ajal ringelnud reklaamides on kasutatud meie eelmist presidenti Toomas Hendrik Ilvest, kes olevat justnagu andnud sooje investeerimissoovitusi. Portaali Digigeenius andmetel on tehtud ka näiteks Isamaa erakonda kuuluvale Sven Sesterile Instagramis 2017. a libakonto. Selle alt on peaaegu kuni viimase ajani reklaamitud krüptovaluutadesse ning Forexi platvormil investeerimist. Kindlasti sellega loetelu sedalaadi ohvritest ei piirdu.

Loe kogu artiklit