Kui IRLikas Sven Sester valgete kinnastega koristustalgutele jõudis, oli töö juba tehtud

12.07.2010Pressiteade

 

Päikeselisel 12. juuli õhtupoolikul kogunesid vabatahtlikud kesknoored Russalka juures asuvasse mitteametlikku randa, et aidata armsaks saanud kodulinna ning koristada selle suvega ülipopulaarseks muutunud peesituspaik juhuslikust prügist jm ebameeldivatest jäätmetest. Klaasikillud on väga tõsine oht kõigile rannasolijatele ning väike kommipabergi võib teha palju halba, kui satub kalade või rannas tegutsevate lindude toidulauale. Vabatahtlikke kesknoori oli kokku tulnud Tallinna erinevatest linnaosadest.

Ajal, mil valitsus on ebaõiglaselt palju kärpinud omavalitsuste tulubaasi, jääb kodanikel üle näidata omapoolset aktiivsust linnaruumi korrahoidmisel. Kesknoored otsustasid näidata eeskuju mitteametlikke randade puhastamisel nagu Russalka juures olev liivaala. “Suure tööpuuduse ajal on tulumaksu laekumine linnaeelarvesse tugevalt langenud ning selles on süü ka valitsusel, kes vähendas eelmisel aastal kohalikele omavalitsustele laekuva tulumaksu osa.” sõnas Keskerakonna Noortekogu esimees Raivo Tammus ning tähendas, et tegelikult peab Tallinn puhtusest hästi lugu, seda on tänavapildis näha.

Päris talgute lõpus tuli kohale väike IRL-i seltskond, kes ka randa koristada tahtis ja liituda kesknoorte ülla algatusega. Selle toreda soovi eest avaldasime neile südamest tänu, sest on rõõm, et parempoolsed noored tunnevad muret ka kohaliku eluolu, mitte vaid valitsuse püsimise pärast. Seekord aga jäi nende rõõmuks vaid puhtas rannas suvemõnusid nautida ning vast siin-seal mõni üksik kommipaberike üles korjata, mis kesknoorte hinnangul IRLikatele rohkemgi kui töötegemine meeldis.

Ürituse pildi- ja video-materjaliga on võimalik tutvuda
Kesknoorte blogis: http://bit.ly/aAm9Gx

Keskerakonna Noortekogu on loodud 1994. aastal ja täna kuulub noortekogusse rohkem kui 5200 noort.
Teate koostas ja edastas:

Jaanus Riibe
peasekretär
Keskerakonna Noortekogu
(+372)53048664
jaanus.riibe@gmail.com
http://www.kesknoored.blogspot.com/

Keskerakonna Noortekogu
press@kesknoored.ee