Kuulutaja: Rakvere bridzhivõistkond asus juhtima EMVd

02.02.2017Meediakajastus

Kolmest sessioonist koosnevaid Eesti võistkondlikke bridzhimeistrivõistlusi asus kodus toimunud avaturniiri järel juhtima Rakvere esindus. Rakverlastel on koos 91,63 punkti, teine on hetkel Starmen (82,69) ja kolmas Druva (75,88) – võistkondliku bridzhi mõistes on tegemist juba päris korraliku edumaaga.

Sellel võistlusalal toimuvad Eesti meistrivõistlused A- ja B-liigas, kummaski kaheksa võistkonda. Rakvere esindus, kes viimastel aastatel on stabiilselt olnud A-liigas neljandal-viiendal kohal, on juba pikka aega mänginud koosseisus Jaak Strandberg, Ants Olev ning Jaan ja Hannes Linnamägi. Kuna reglement lubab kasutada kolme paari, siis on meie mehed värvanud aeg-ajalt ka lisajõudu ning sel korral andis pingelisel kahel võistluspäeval „vahetusminuteid” saarlane Mart Maastik. Võistkonda on registreeritud ka üks Soome parimaid mängijaid Vesa Leskelä, kuid avaturniiril ta ei osalenud.
Kaheksa võistkonda mängivad kolm sessiooni (ringi), ehk iga vastasega kohtutakse kolm korda. Esimesest seitsmest mängust teenis Rakvere neli ülekaalukat võitu, ühe ülinapi ja kaks suurt kaotust. Viimastest üks tuli vastu võtta võistkonnalt nimega Druva, mis koosneb eranditult Eesti koondisesse kuuluvatest meestest (teiste hulgas ka rahandusminister Sven Sester).
Suur kaotus Druvale tuli kolme ebaõnnestunud jaotuse tõttu (iga vastasega mängitakse 16 jaotust). Nimelt ei saanud meie mehed kuidagi sinasõbraks slämmidega ehk lepingutega, kus väljamängija peab võtma 12 või 13 tihi. Kahel korral pakkus Rakvere võistkond ära väikese slämmi, kuid teises „toas” jõudsid vastased suurde slämmi, mis oligi ideaalleping. Kolmandal puhul olid meie omad suures slämmis, mis aga paraku välja ei tulnud; vastased jäid pidama väikesesse.
„Nende tase ja kogemused lubavad pakkumise käigus oma partnerile väga täpselt lehte kirjeldada, nad ei paku suuri slämme pimesi, vaid teavad väga täpselt, kelle käes on võtmekaardid,” selgitas Jaak Strandberg. „Selles jaotuses, kus meie suurde slämmi jõudsime, tegime aga ise ehku-peale otsuse, sest vastane tõkestas meid väga osavalt ja võttis pakkumisruumi ära. Aga kokkuvõttes tuleb mänguga rahule jääda.”
Selgunud on juba ka esimesed tänavused maakonna meistrid – jaanuari kolmel esimesel esmaspäeval mängiti paariturniire maksimumtulemuseks. Meistriks tulid Eino Vaher – Mati Nirgi, neile järgnesid Alos Sillamaa – Harry Mones ja kolmandana Ants Olev – Jaak Strandberg.