Lääne Elu: Isamaa nimekirjas kandideerivad Schmidt ja Oruste

18.12.2018Meediakajastus

Laupäeval kinnitatud erakond Isamaa valimisnimekirjas kandideerivad Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa ringkonnas endine Ridala vallavanem Toomas Schmidt ja ettevõtja Aivar Oruste. Ringkonna nimekirja esinumber on riigikogu liige Raivo Aeg.

„Ma kuulun sellesse erakonda, keegi peab ka Läänemaalt nimekirjas olema,” põhjendas oma kandideerimist Schmidt.

„See on pikem lugu. Praegu ma seda ei kommenteeriks,” ütles koosolekule kiirustanud Oruste.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul näitavad uuringud, et isamaa toetus on kasvamas. „See annab meile valimisteks väga hea stardipositsiooni,” ütles Seeder. „Meie valimisnimekiri peegeldab erakonna prioriteete tulevatel valimistel, milleks on eesti keel ja kultuur, kasvav eesti pere, tugev kaitsevõime ning inimeste õigus otsustada ise oma pensioniraha kogumise üle,“ lisas ta.

Isamaa volikogu esimehe Sven Sesteri sõnul läheb Isamaa valimistele täisnimekirjaga, kus on kokku 125 kandidaati. „Nimekirjas on nii kauaaegsed tublid Isamaa liikmed, erakonnaga taasliitunud väljapaistvad ühiskonnategelased kui ka tuntud uued tulijad. Mul on hea meel tõdeda, et kandideerijaid leidub kõigist eluvaldkondadest ning nimekirjas on palju oma valdkonna spetsialiste,” ütles Sester.