Maaleht: Astroloogiline prognoos uuele valitsusele (Igor Mang)

15.04.2015Meediakajastus

Niisiis, valitsuskoalitsioon on koos. Ütlesin mulluses, 2014. aasta 23. detsembri Maalehe suures astroprognoosis, et “meil Eestis võib praegune juhtiv valitsus­erakond jätkata, sest valimistel läheb neil hästi”. Nüüd jõuti tagasi lausa Andrus Ansipi aegsesse valitsuskoalitsiooni: Reformierakond, sotsiaal­demokraadid ning Isamaa ja Res Publica Liit.

Aasta tagasi märtsis oli kõva valitsusremont, nii et sotsiaalministrist sai peaminister ja valitsusliit jäi koosnema vaid kahest parteist.

Uuele võimuliidule, kus peaministriks Taavi Rõivas, koostasin ka horoskoobi, mis ilmus Maalehes 27. märtsil 2014. Paljud ministrid jätkavad nüüdses võimuliidus. On juurde tulnud uusi, kelle iseloomuomadusi ja võimekust vaatame nüüd lähemalt.

Alustama peab aga ikka peaministrist.

TAAVI RÕIVAS võitleb raskustega
PEAMINISTER (KAALUD/LAMMAS)

Tänavune lamba- ehk kitseaasta on talle eneseteostuseks igati sobiv. Ta on kindlasti üks enesekindlamaid inimesi valitsuses. Aasta tagasi valitsusjuhina alustades teatas ta, et kavatseb peaministrina jätkata pärast 2015. aasta märtsi valimisi. Nii ka läks.

Paraku Jupiter, major fortuna, on talle soodne vaid aasta esimesel poolel, teine pool tuleb raskem. Tegelikult algavad raskused juba juuni teisest poolest kuupäevadel 15.-22.: koalitsioonisisesed tülid on nii tõsised, et mine või laiali.

Ka rahvusvahelised suhted lähevad keerulisemaks. Juulis saab vast pidama, seda enam et on puhkusteaeg – milleks veel lahkhelid…
Paistab, et Taavi Rõivas teeb juulis tõhusat tööd ja ei puhka. Suve lõpus, eriti 12.-18. septembrini, tuleb talle Saturni raske aspekt, mis juunis juba andis endast tunda, kuid on nüüd veelgi tugevam. See tähendab tõsist olukorda – koalitsioonisisesed lahkhelid on suured ja kõlavad ultimaatumid. Pole välistatud, et üks võimupartei lahkub ja novembris liidetakse endaga uus partei, näiteks EKRE.

Kui september ja oktoobri esimene pool üle elatakse, jätkab sama koalitsioon aasta lõpuni, ehkki novembris on suur tõenäosus valitsusremondiks.

Oktoobris on pinged väga suured kuni 20. kuupäevani ja alles pärast seda läheb kergemaks.

KRISTEN MICHALIL raha liigub
MAJANDUSMINISTER (VÄHK/KASS)

Majandusministriks sobib Kristen Michal paremini kui justiitsministriks, küllap tunneb ta seda ka ise. Rõõmuga läheb tööle ja rõõmsalt tuleb töölt, sest asjad hakkavad edenema.

Tähed ei valeta: Lammas soosib Kassi! Siiski, esimesi tõsisemaid raskusi oma uues ametis saab ta tundma juunis, kui kuuleb enda aadressil kriitikat.

Juulis ta puhkab, mõtleb hoolega kõik läbi ja augustis lahendab edukalt suve algul kerkinud probleemid.

Ka raha liigub. Septembris ja oktoobris on palju häid mõtteid, edukad on rahvusvahelised suhted ja koostöö – aga, aga… Koalitsioon ei taha koos püsida, ja see vähendab tema entusiasmi. Aasta lõpus lisanduvad tervisemured.

HANNO PEVKUR kordab kursust

Hanno Pevkur jätkab oma vanas ametis. Ta puutub kokku paljude saladustega.

2015. aasta on tema kõige raskem aasta, mida mainisin mullu ka Maalehe suures aastaprognoosis. Siseministeerium on teatavasti Skorpioni märgi all, s.o Fjodor Dostjevski maailm “Kuritöös ja karistuses”. Hanno Pevkur on hea inimene, viina ta ei joo, ei pidavat lausa üldse alkoholi tarvitama. Suur osa kuritegusid pannakse aga toime just alkoholi mõju all. Mille eest heale inimesele selline karistus?

Ta jäetakse istuma ehk teisisõnu klassikursust kordama. Tema elu läheb keeruliseks ja pingeliseks 22. juunist juuli lõpuni: pidutsejaid-märatsejaid saab rohkesti olema.

Augustis on võimalik puhkus. Sügis toob palju muutusi, näiteks kaadriuuendus tööl ja ka võimuliidus.

KEIT PENTUS-ROSIMANNUS võiks lapse saada

Iseloomustus temale on antud 2014. aasta märtsikuu Maalehes. Siin piirdun talle 2015. aasta parimate ja halvimate aegade ennustamisega.

Saturni liikumine Amburis toob Kaladele tööd ja kohustusi juurde. Nii et sellel aastal peab Keit Pentus-Rosimannus palju pingutama, et end oma ametitoolil õigustada.

Üsna keeruline periood on näidatud ajavahemikus 12. juulist kuni 21. augustini, mil rahvusvaheline olukord maailmas tervikuna on keeruline ja välisministritel siin palju tööd. Õnneks septembris lähevad näitajad paremaks ja on seda enam-vähem kogu aasta teisel poolel.

See aeg on lausa nii hea, et võiks lapse saada. Aga see laps võib olla ka vaimset laadi, näiteks looming. Aasta lõpus on võimalik puhkusele jäämine. Parim eneseteostus elus oleks talle võinud olla moderntantsude õpetaja.

JÜRGEN LIGI ebakindel aeg

Pole ametit, kuhu ta ei sobiks. Roosast parteist pärit haridusministri asemele tulles peaks ta endaga kaasa tooma mõningast värvivahetust, mis aga tähendaks, et hariduselus stabiilsust ei tule. Vahest ehk raha hakatakse hoopis rohkem kokku hoidma.

Aasta esimese poole raskeim kuu on juuni, koolilõpetamiste ja diplomite kättesaamise kuu. Haridusministril on palju tööd, aga koalitsioonisisesed pinged toovad ebakindlust. Juuli lubab kosutavat puhkust ja värskendavat vaheldust, palju sõite, uusi tutvusi.

Oktoobrist hakkavad aga asjad viltu vedama, ja see kestab lausa aasta lõpuni. Oma osa on siin koalitsioonisisestel pingetel.

Novembris tuleb jõuline sõnavõtt, kus pihta saavad nii roosad, pruunid kui ka lillad. Võimalik on ministrikohalt tagasiastumine.

URMAS KRUUSEL tuleb kuum suvi

Urmas Kruuse on tööministri ametit proovinud ja küllap saab ka maaelu-ministrina hakkama, sest valdkonnad on sarnased.

Temalgi läheb raskeks juunis ja kogu suvi tõotab tulla kuum, nii temperatuurilt kui ka põllumeeste tugevate nõudmiste tõttu. Ka sügis tuleb üsna pingeline, sest raha napib.

ARTO AAS kuuleb kriitikat

RIIGIHALDUSMINISTER (KAKSIKUD/AHV)
Uustulnuk. Temast on vähe kuuldud ja ta on noor ka. Arto Aas on Kaksikute märgis sündinud, kuid tugevate Vähi lisamõjudega, sest Merkuur, Kaksikute valitseja, asub Vähis. Pealegi sündinud esmaspäeval, mis on Kuu valitseda.

Vähk valitseb inimorganismis kõhtu, magu ja kõike, mis sinna sisse läheb (toidukaubad).

Seega sobib Arto Aas hästi tegelema maapiirkondade toitlustusvõimaluste parandamisega ja selle nimel tasub veel mõned vallad kokku liita. Paraku juba mais saab ta tunda kõva vastuseisu ja kuulda kriitikat.

Õnneks juunis seis paraneb ja üht-teist saab ellu viia. Ta reisib palju.

Juulis Aas aega ei raiska – pea töötab aktiivselt tulevikuplaanide kallal. Aasta teise poole raske aeg algab 19. oktoobrist ja kestab novembri lõpuni.

Detsembris esineb Aas üllatuslike avaldustega ja näitab üles hulljulgust.

INDREK SAAR alustab entusiasmiga
KULTUURIMINISTER (KALAD/PÜHVEL)

Indrek Saar pole varem ministritoolil istunud. Olles küll Kalad, pole ta pehme ega eriti viisakas.

Kõige tugevam planeet on tal Marss, mis asub Kaljukitses ning näitab tugevat isa suguvõsa liini jätkamist. Kalade kohta kõva töömees, seejuures mitte metoodiline, vaid vastavalt meeleoludele emotsioonidest tingitud puhangutena. Ta võib olla terav ja ründav.

Teine tugev planeet on Neptuun, mis on sümbol kaifitundele – muusika, film, teater, karneval, veinimaailm.

Kultuuriministri kohale asub suure entusiasmiga, sest on ilmselt varemgi sellest mõelnud. Ta on inimene, kellel alati nii sõpru kui ka vaenlasi, sest ta ei jäta kedagi neutraalseks. On alati tugevasti millegi poolt ja millegi vastu. Samas ka ettearvamatu.

Mais alustab ta aktiivselt, leiab uusi poolehoidjaid, tuleb palju avalikke ettevõtmisi, pidustusi – elu on lausa põnev. 19. maist algavad riiud, vastuseisud, pretensioonid, ka enesetunne halveneb, mis kõik kokku kestab 16. juunini.

17. juunist algab olude paranemine. Suvi tuleb ilus ja värvikas. Uued pinged ja pahandused algavad 22. septembril ja kestavad 10. oktoobrini – paugutamised tulevad kõvad, aga ta jääb oma toolile ja kuu teine pool toob palju rõõmustavat. Tunnelisse ilmub valgusekiir.

Aasta viimasel kuul, detsembri keskel, kuuleb ta enese aadressil kultuurirahva nurinat.

SVEN SESTERIT tabavad pinged
RAHANDUSMINISTER (VÄHK/KUKK)

Vähid armastavad raha lugeda, eriti seda, mis on oma taskus. Sven Sester ja Jürgen Ligi on astroloogilised vennad, kelle sünnipäevade vahe on vaid kaks päeva. Sester on aga tõelisem Vähk, kuna Kuu ise asub Vähis.

Siit ka kalduvus priskusele – söögiisu on hea! Võib olla edukas hotellide ja restoranide pidaja, siis oleks ta tõsine konkurent Grossi toidumaailmale.

Tugev seotus ema suguvõsaga. Mitu elukohta. Muidu on Sesteri seisud head, kuid 2015. aasta kaootiline Neptuun annab mitmel korral pingeaspekte planeet Veenusele, mis toob kaasa suurt närvipinget, kuna tuleb raskusi otsustamisega, kellele anda rohkem ja kellele vähem raha.

Kummaline on see, et sugulased hakkavad õpetama. Kõik järsku teavad, kuidas rahaga ümber käia.

Vanasõna ei valeta: kus raha, seal ka pahandused. Esimesed suuremat laadi pahandused tuleb üle elada juunis, teine kord septembris-oktoobris ja veel kõige rängemalt detsembris.

RANNAR VASSILJEV tegeleb isaprintsiibiga

Rannar Vassiljev on Sven Mikseri astroloogiline vend, kellega tal on ühel päeval sünnipäev. Klapivad omavahel hästi, sest Kukk on Pühvli parim sõber – nad võivad alati teineteise peale loota.

On kõige noorem minister. Ebatavaline horoskoop, seepärast on ka midagi ebatavalist elusaatuses.

Kõige tugevam planeet on Saturn – isa, töö ja kohusetunne. Planeedi selline tugev seis räägib sellest, et isaprintsiip on fokuseeritud. Kannab isa suguvõsa koodi. Riik on teatavasti ühiskonda projekteeritud isa tähendusega. Lapse suhe isaga näitab ära, milline tuleb tema suhe riigiga. Nii on ka Rannar Vassiljeviga: kogu elu tuleb tegelda isaprintsiibiga – anda riigile positiivne tähendus.

Selle aasta peab ta vastu. 2016. aastal asub teisele kohale tööle. Tuleb mõista, et riik ei saa olla kõrgeim eesmärk. Ta on vaid vahend eesmärgini jõudmiseks. Kuhu? Kas viie rikkaima riigi hulka maailmas? Või eetilis-moraalses mõttes üheks esimeseks riigiks

URMAS REINSALU tugevdab positsiooni

Urmas Reinsalu on Kristen Michali astroloogiline vend – Michal oli samuti justiitsminister. Erinevus on selles, et Reinsalul on justiitsministri ametikohale sobilikult Tartu Ülikooli õigusteaduskonna diplom.

Marsi seisud on neil aga erinevad: Reinsalul on Marss Jääras, militaristlikus märgis – siit ka võime olla kaitseminister. Michali Marss asub Sõnnis – majanduse, rahanduse ja varanduse märgis. Ega teda kaitseministrina ette kujutaks ka.

Urmas Reinsalule tuleb mai teine pool ja kogu juuni üsna keeruline, ülemääraste töökohustuste tõttu on see suurt pingutust nõudev aeg. Olud riigis ja oma parteisisesed pinged nõuavad palju mõtlemist.

Juulis olud paranevad, ilmselt saab ta siis puhkust nautida. Siin leiab aset ka suur mõttevärskendus, mis annab aluse tulla augustis välja suurte ja jõuliste avaldustega. Võtab nii parteis kui ka koalitsioonis tugevama positsiooni. Igatahes tema mõjujõud poliitmaastikul kasvab.

Novembris on ta võtmerollis uute tähtsate juriidiliste lepingute koostamisel, mis näevad ette pikaajalise poliitilise strateegia elluviimist.

Ma ei välista ka uue koalitsioonileppe koostamist. Isamaa nägu tuleb päästa. Pinged kerkivad väga suureks. Detsembri keskel vajab ta tervise taastamiseks puhkust.

URVE PALO võtab kergelt

Urve Palo on staažikas ja karastunud poliitik. On Vähk, kel tugevad Kaksikute ja Lõvi lisamõjud, mis ei lase paksuks minna. Ta on terane, julge ja väga sarmikas.

Paraku langes ta valitsemishierarhias veidi madalamale pulgale, aga seetõttu on nüüd ka vähem pinget ja väiksem koormus. Töö sisu ja iseloom haakub paljuski majandusministri tööga – tuleb puhkuseaasta! Vaevalt et ta nüüd töökabinetis magama hakkab, aga pingutamist ka pole vaja.

Järgmine, 2016. aasta tuleb talle väga soodne – selleks puhuks tasubki energiat kokku hoida. Praegune töökoht võib talle tunduda igavgi, sest on näha, et läheb ülemustega (erakonna esimees, peaminister) mais ja juunis tülli, esitab oma nõudmisi, ja kui vastu ei tulda, lahkub -kaotada pole midagi!

Tema koolitus on hea, mistõttu poliitikast ja tööst kõrvalejäämist pole tal karta. Oktoobris läheb juba tõsiseks andmiseks ja siis võib ametikohalt lahkuda.

Novembris saab ta parema koha ja osaleb rahvusvahelistel ettevõtlusalastel sümpoosionidel. Õnne tuleb juurde ka isiklikus elus. November saabki olema aasta parim kuu, kus hakkavad juba paistma 2016. aasta uued ja avarad eneseteostuse võimalused.

Detsember on pingelisem ja rahutum, võib viia lausa haigestumiseni. See on seotud pahatahtlike intriigidega, sellele vaatamata teostab ta kindlalt oma eesmärke.

Merkuur, intellekt – ta loeb palju, õpib ja kindlasti kirjutab kunagi suure raamatu, peaks vaid tervis vastu. Ei piirdu ainult bürokraaditööga. Tal on laialdased huvialad.

SVEN MIKSER jääb tähtsasse ametisse

Nagu Hanno Pevkur, nii jäeti ka Sven Mikser kordama, ehkki unistas välisministri kohast. Selleks ta astroloogiliste näitajate järgi isegi sobiks, sest Jupiter, mis valitseb rahvusvahelisi suhteid, on tal juba sünnimomendist heas valguses.

Ehkki päikesemärgilt on ta Skorpion, ei viita Mikseri horoskoop tervikuna militaristile. Sven Mikser on humanitaarsem ja peenem tüüp, seda just tänu heale Jupiteri seisule. Ja välisministrina oleks ta saanud neid häid Jupiteri omadusi tugevamalt välja tuua.

Ehkki juuni on talle raskevõitu, võib näha, et aasta tervikuna on siiski edukas. Isegi kui aasta lõpus koalitsioon laguneb, jääb ta ikkagi tähtsale positsioonile.

Eriti edukas on Mikser novembris – hakka või peaministriks!B! Eesti poliitikutest oleks oma astroloogilistelt näitajatelt Venemaa välisministri Sergei Lavroviga võrdne kolleeg Marko Mihkelson.

Hea organiseerija MARGUS TSAHKNA

Esimest korda ministritoolil. Hanno Pevkuri astroloogiline vend, kes samuti Jäär/ Madu ja pidanud sotsiaalministri ametit. Nüüd on sotsiaalministriks olemine muutunud raskemaks, sest probleeme on juurde tulnud.

Jäära valitseja Marss asub Tsahknal Kalades – haiglate, sanatooriumide, vanglate, kloostrite ja hullumajade märgis. Seda tüüpi rahvaga tuleb tegemist teha nii Tsahknal kui ka Pevkuril. Jupiteri seisud neil aga erinevad. Tsahkna Jupiter asub Kaksikutes, mis näitab elu mitmes kohas ja õnne tänu bussisõitudele. Tutvused reisil tulevad kasuks. Peale sotsiaalministri ameti võiks ta olla ka tervise- ja tööminister. Tänavu näitab ta üles häid organisaatorivõimeid. Mais-juunis on ta ettevõtlik ja edukas.

Juuni viimane nädal näitab kalduvust riidudele ja ohtu liikluses: vale pööre või kiiruseületamine. Samad riskid ja ohud on näidatud vahemikus 11.-18. september.

Suured konfliktid on novembris, kuna tekib arusaam, et antud lubadusi selles võimuliidus täita ei saa.

Püüdliku inimesena õnnestub Tsahknal aga detsembris vähemalt osa jõulukingitusi kätte saada.

MARKO POMERANTSI õnnelik aasta

Kauaaegne poliitik, kes mitmel ministritoolil varemgi istunud. Keskkonnaminister olla on Marko Pomerantsile lihtsam ja kergem, võrreldes sotsiaal- või siseministri kohaga. Kindlasti saab ta hakkama.

Tema intellektuaalsed võimed on head, tugevalt üle keskmise. Tugevaim, kuldmedaliga planeet tema horoskoobis ongi Merkuur, intellekt – ta loeb palju, õpib ja kindlasti kirjutab kunagi suure raamatu, peaks vaid tervis vastu. Ei piirdu ainult bürokraaditööga. Tal on laialdased huvialad.

2015 on talle puhkuseaasta, kui saab küllaldaselt tegelda oma huvialadega. Võrreldes teiste ministritega, on Pomerants õnneseen, kellel tuleb ka isiklikus elus meeldivaid uuendusi, eriti juunis.

September seevastu on koalitsioonisiseste tülide pärast rahutu. Oktoobris on jõuline esinemine, kus ta tuleb lagedale huvitavate ettepanekutega. Detsembris osaleb aktiivselt parteidevaheliste tülide lahendamises ja püüab kolleegidele aru pähe panna.

IRL tahab säilitada oma nägu ja lahkub võimuliidust

Võtame loo kokku.

Pilt on järgmine. Praeguses võimuliidus on üks Lammas, kaks Madu ja kaks Kukke, kaks Pühvlit, üks Rott, kaks Kassi, kaks Draakonit, üks Ahv ja üks Siga.

Nagu näha – vägev loomaaed. Kohe meenub Ivan Krõlovi tuntud valm, kus loomad tirivad vankrit eri suunas.

Koalitsioonil puudub selge nägu, vaevalt et nad neli aastat ühe vankri ees on. IRL võib käituda nüüd palju pirtsaka-malt kui eelmises kolmikliidus. Tahtes säilitada oma nägu, lahkub ta esimesena. Vastasel juhul pooled tema praegustest liikmetest liituksid Vabaerakonnaga.

Juhul kui tahe valitseda on suurem kui mõistus, siis töö ja tegemised varsti takerduvad. Selle aasta peavad ehk vastu, kuid sügise algus toob tõsiseid tülisid, mis sissejuhatusena algavad juba juunis.

Novembris on oodata valit-susremonti, sellele suunab ka keerulisemaks muutuv rahvusvaheline olukord. Viimatises ETV “Foorumi” saate vaatajaküsitluses pidas 88,6% praegust võimuliitu ebaõnnestunuks, ja nii näitavad ka loomaringi märgid. Aga valitsus on koos ja töötahe olemas, parasjagu on nooruseuljust.

Rahvas kui võimu kõrgeim esindaja peab nüüd hoolega jälgima, kuidas tema teenrid lubadusi täitma hakkavad. Mina aga soovin võimuliidule soodsaid täheseise.

NB! Prognooside puhul pole tegu teadustööga, vaid see on kerge ülevaade tendentsidest meie poliitmaastikul planeetide liikumisi jälgides, millele on lisatud väike annus huumorit. Inimesel on vaba tahe mitte alluda taevakehade mõjule, on vaid tendentsid.

IGOR MANG