Õhtuleht.ee: ESIMENE KOOLIPÄEV | Sven Sesteri poeg astub vanema venna jälgedes: tal on kindel arvamus, et kooli minnes satuvad nad ühte klassi (Liisa Mugra)

31.08.2021Meediakajastus
„Eelkool toimus suures osas elektroonilises vormis, aga esimese tunnetuse sai ta sealt kindlasti kätte,“ arvab Sven, et poeg on kooliks valmis. Poeg alustab õppimist Rocca Al Mare koolis.

Sven räägib, et Trevor Theo läheb Rocca Al Mare (RAM) kooli ning selle valiku puhul oli tegemist kahe olulise põhjusega – esiteks on seal ees juba tema vanem vend Tristan Thor, kes läheb 4. klassi, teiseks põhjuseks on kool ise. Sveni sõnul on RAM kool selgetel väärtusel põhinev õppeasutus, mis väärtustab üksteisest hoolimist, õppetööd läbi mängulusti ja kooliväliseid ühistegevusi. Ka koostöö kooli ja lastevanemate vahel on väga hea.

„Eks ühelt poolt on Trevoril lasteaia nostalgia endiselt sees, sest seal olid ju kõik tema sõbrad. Samas on tal kindel arvamus, et kooli minnes satub ta vanema vennaga ühte klassi. Kindlasti on hea see, et mõned tema varasemad sõbrad-tuttavad on alustamas oma õpinguid samas klassis,“ usub Sven, et poeg on õhinas.

Sven pakub, et poja lemmikaine võiks olla matemaatika ja koduski palutakse aeg-ajalt 100 piires liitmise-lahutamise ülesandeid teha. Samas peaks talle kindlasti hakkama meeldima muusikatunnid. „Ta naudib laulmist ja tantsimist ning muusikariistade käes hoidmine paneb tal silma särama. Kunagi, kui abikaasa läks meie nooremaga kitarritundi, siis kohapeal olles tundus, nagu laps oleks sattunud kommipoodi. Kuna toas olid kõikjal erinevad muusikariistad, siis Trevor jooksis ühe instrumendi juurest teise juurde, et kõiki saaks ikka korra näppida,“ ütleb isa.

Trevor käis samas RAM koolis ka eelkoolis. „Loomulikult mõjus koroonaviirus kahjuks halvasti ettevalmistusele ja eelkool toimus suures osas elektroonilises vormis, aga esimese tunnetuse sai ta sealt kindlasti kätte,“ arvab Sven, et poeg on koolis valmis.

Sven tunnistab, et eks ikka on neil abikaasaga väike ärevus sees. „Ikkagi kõige noorema esimesse klassi minek. Kas kõik sujub hästi, kas klassikaaslased on toredad, kuidas Trevor kohaneb…“ mõtiskleb ta. Samas on Sveni sõnul tuleviku osas turvaline tunne, sest koolis hoitakse omavahel kokku ja kooli head vaimu kantakse edasi igasse koju.

Enamjaolt on kõik vajalik kooliks soetatud. „Hea on see, et kool ütleb täpselt ette, kui palju ja milliseid kustutuskumme, värvipliiatseid või vihikuid tuleb osta. Alati enne õppeaasta algust toimub traditsiooniline koolilaat. Sealt saab soetada nii kõikvõimalike koolitarvikuid kui ka vajalikku riietust, kuna nooremas kooliastmes on kohustuslik kanda kokkulepitud koolivormi,“ selgitab Sven.

Sven räägib, et neil on peresiseselt juba varem tekkinud teatavad rutiinid. Üldjuhul on tema hommikuti lapsi kooli või lasteaeda viinud ja abikaasa neile järele läinud. Lisaks on naise õlgadel olnud trennidesse ja huviringidesse viimine. „Nüüd muutub ühelt poolt logistika kergemaks, kuna mõlemad lapsed lähevad samasse kooli. Samas pakub RAM kool erinevaid huviringe, nii et kooli lõpuajad ei pruugi hakata ühtima. Eks lähikuud näitavad, kas ja kuidas peame oma päevakavasid korrigeerima,“ ütleb ta.

Sven tunnistab, et oma esimesest koolipäevast väga midagi ei mäleta. „See oli 1976. aastal, kui läksin 24. keskkooli, tänase nimega Kopli Kunstigümnaasiumisse. Piltidel on näha, et istusin koolipingis ja suure A-tähega aabits oli mul süles. Juuksed olid lõigatud korralikku potisoengusse. Kuna ka minul oli mõningaid varasemaid lasteaiasõpru klassis juba ees ootamas, siis kõik sujus hästi,“ ütleb ta.