Õhtuleht.ee: Heidy Purga | Ustavate jüngrite upitamisest ringhäälingu nõukogusse

18.05.2020Meediakajastus

Ma arvan, et ringhäälingu nõukogu ja Rahvusringhääling kokkuvõttes väärib ennekõike selle olulise ja samas väga spetsiifilise valdkonna tugeva ekspertiisiga inimesi, kes suudavad toime tulla ühe siseriikliku julgeoleku alustala fookuse hoidmisega ja kaitsmisega ja on poliitiliselt sõltumatud, sest teadupärast lubab ringhäälingu seadus ringhäälingu nõukogu laua taga istuda ka riigikogus esindatud fraktsioonide esindajaid, nii et milleks selline duubeldamine.

Neile kriteeriumidele vastas üsna mitu kandidaat, kes olid oma kandidatuuri ERRi nõukogusse üles seadnud. Nende inimeste kompetents avalik-õigusliku meedia juhtimise, meediaorganisatsiooni tuleviku ja finantsmaailma vallas olid kindlasti tugevamad kui nii mõnelgi valituks osutunud kandidaadil ja lisaks, nende varasemad väljaütlemised ei ole tekitanud kahtlust nende poliitilises kallutatuses.

Esimene üllatus selle valimisprotseduuri juures oli kahtlemata Viktoria Ladõnskaja-Kubitsa välja vahetamine enne hääletamist. Olen küll Sven Sesterit kuulnud rääkimas varasemalt paljust muust, aga mitte nii väga rahvusringhäälingust või meediaorganisatsioonide viimase aja väljakutsetest.

Loe kogu artiklit