Õhtuleht.ee: NUNNUMEETER PÕHJAS! (Helle Rudi)

27.05.2020Meediakajastus

Kuigi koroonakriisi ajal kolis mitmesse majapidamisse uus lemmik, ütlevad uhked omanikud, et tegemist ei ole hetkeemotsiooni ajel tehtud otsusega ja kokkusattumine on juhuslik. Ent seda, et uued neljajalgsed kaaslased tegid teistsuguse kevade kordades rõõmsamaks, möönavad kõik justkui ühest suust.

«Vaikselt võetakse üle vanema seltsilise koerustükid.»

«Ma ei ole oma pika poliitilise karjääri jooksul pannud tähele, et loomi oleks parlamenti kaasa võetud. Ausalt öeldes pole ma üldse kindel, kas seda isegi lubataks, ja mulle tundub, et selleks ei oleks vajadust ega põhjust,» ütleb riigikogu liige Sven Sester, kelle peres on nüüd kaks kääbusspitsi.

Aastaid tagasi märkasid Sven ja abikaasa Kairi ühel reisil, kuidas koeromanikud jalutasid mitme samast tõust koeraga. See pilt jäi neile meelde.
Umbes aasta tagasi jõudis Sesterite juurde Cookies and Candys ehk Kuki. Esialgu kahte koera korraga siiski ei võetud, kuna aretaja soovitas esmalt ühe kutsika üles kasvatada ja hiljem vaadata, kas mitme koera tahtmine on alles. Soov jäi. Ja sellest kevadest ongi majapidamises ka Moon of the Mind, keda kutsutakse Mooniks.
Mooni sisseelamine läks kiirelt. Alates esimesest päevast polnud tal emaigatsust ja vaikselt, kuid kindlalt on ta üle võtnud ka vanema seltsilise koerustükid. Pole ka ime, sest lemmikud on nagu sukk ja saabas. Kui Kuki uksest välja läheb, jääb ta lävepakul seisma ja ootab nooremat järele.

Pättusi teevad kaks pisikest koera omajagu. Näiteks otsustasid nad õues muru üles kaevata ja nüüd on aed auklik kui golfiväljak. Samuti mõeldi välja mäng «pühi minuga põrandat», kus noorem võttis vanemal hammastega sabast kinni ja too hakkas seepeale toas vurrina ringi keerlema. «Kuigi lastel oli lõbu laialt, keelasime selle mängu ära,» ütleb Sven. Aga koeri keeld ei seganud: et toas seda teha ei võinud, koliti mänguga õue.

Aeg-ajalt lööb vanemal koeral Kukil välja ka armukadedus, ent pere oskab seda ennetada ja teab, et Kukit peab kindlasti esimesena sügama ning siluma.
«Kaks koera peres nõuavad kindlasti rohkem tähelepanu, energiat ja ka rahalisi väljaminekuid,» ütleb Sven. Näiteks osteti juurde magamisasemeid, mida on nüüd mitmes nurgas, et koerad saaksid valida. «Aga elu on näidanud, et nad pikutavad ikkagi seal, kus neile meeldib, mitte seal, kus on pikutamisase,» naerab ta.