Pealinn.ee: Eesti näitab üle-euroopalisele miinimumpalgale “kollast kaarti” (Priit Liiviste)

13.01.2021Meediakajastus

 

Sel nädalal oli Riigikogu majanduskomisjoni ja sotsiaalkomisjoni istungil teiste teemade seas arutlusel ka Euroopa Parlamendi direktiivi ühtse miinimumpalga võimaliku kehtestamise kohta Euroopa Liidus. Direktiivi eesmärk on Euroopa Liidu töötajatele piisava miinimumpalga tagamine, mis võimaldab inimväärset elu olenemata sellest, kus nad töötavad.

“Kindlasti me ju ei räägi täna sellest, et üle Euroopa kehtestatakse üks ühtne standard, mis on numbriline alampalk. Näiteks et üle Euroopa hakataks kõigis liikmesriikides maksma näiteks 1000 euro suurust alampalka. Mõte on ikkagi see, et lepitaks kokku teatud kriteeriumid, mille alusel alampalk määratakse, ja mis suhtes ka siis teatud selle riigi majandusvõimekuse ja ostujõuga peaks olema,” ütles Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Mölder.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Sven Sester selgitas, et erinevad Euroopa riigid käsitlevad miinimumpalka erinevalt ning Eesti on see riik, kus miinimumpalga lepivad omavahel kokku tööturu osapooled ehk ühelt poolt tööandjad ja teiselt poolt  töövõtjad.

Loe kogu artiklit