Põhjarannik: Ratas avaldas Sesterile toetust

29.05.2017Meediakajastus

Peaminister Jüri Ratas avaldas esmaspäeval oma toetust rahandusminister Sven Sesterile, kelle umbusaldamiseks alustas opositsioon vajalike allkirjade kogumist.

Valitsuses on tugev ja ühtne meeskond ning rahandusminister Sester viib ellu valitsuskoalitsiooni läbimõeldud poliitikat ja seisukohti, teatas Ratas valitsuse pressiteenistuse vahendusel.

“Rahandusminister on teinud tõsist tööd nii ministeeriumis kui ka valitsuse otsuste selgitamisel riigikogu ees ja avalikkusele. Sester on pingutanud maksuvaba tulu reformi elluviimiseks, et tõsta kõigi madala-ja keskmise sissetulekuga inimeste heaolu, ning aidanud leida vajalikku lisaraha tervishoiule,” märkis Ratas.

“Rahandusminister ja kogu valitsus töötavad Eesti majandusseisakust väljaviimise nimel. Konkreetsed näited on energiamahukate ettevõtete erisus, strateegiliste investeeringute elluviimine, ettevõtluskonto loomine, bürokraatia vähendamine ja mitmed teised sammud ettevõtluskeskkonna parandamiseks,” loetles Ratas.

Reformierakonna, Vabaerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioonide juhid otsustasid esmaspäeval alustada allkirjade kogumist Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluva rahandusministri Sven Sesteri umbusaldamiseks.

Opositsioonil on riigikogus 45 saadikut.