Poliitika.postimees.ee: Sester: ükski EKRE tegelinski ei tule ütlema, mida me oma erakonnas teeme või ei tee (Loora-Elisabet Lomp)

28.11.2020Meediakajastus

Tänases Tre Raadio saates «Räägime asjast» arutasid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme ja aseesimees Mart Helme, et Isamaa riigikogu fraktsioonis pole abielu rahvahääletuse küsimuses üksmeelt. Üks Helmetest soovitas lausa Isamaa fraktsioonis muudatusi teha. Sven Sester ei nõustu nendega ja lisas, et Isamaas on erinevad arvamused lubatud.

Laupäeval kirjutas Postimees, et Isamaa fraktsiooni liikmed Üllar SaaremäeViktoria Ladõnskaja-Kubits ja Siim Kiisler lisasid oma Facebooki kasutajate profiilipildile abielureferendumit tauniva märgise «Isamaalasena ütlen abielureferendumile EI». Riigikogu Isamaa fraktsioonis on kokku 12 liiget.

Veerand Isamaa fraktsioonist taunib sotsiaalmeedias abielureferendumit.

«Kaks asja sai selgeks: abielureferendumi vastased on üheselt demokraatia ja rahvavõimu vastased. See retoorika, mis neilt tuleb, see on nii võlts ja inimeste otsustusõiguse vaenulik. Ja muidugi see, et sellist juttu ajavad osad inimesed, kes kuuluvad Isamaasse, on ka omajagu tõsine asi,» ütles täna raadiosaates EKRE esimees, rahandusminister Martin Helme.

«Kui isegi õnnestub ära juntida see asi, nii et 18. aprillil 2021 seda referendumit ei tule, siis tuleb see referendum aasta hiljem. Kas nädal hiljem, või kuu hiljem või aasta hiljem, aga igal juhul selle valitsuse ajal see referendum tuleb. Seda valitsust nad püüavad muidugi lõhkuda. Ja lõhkuda kõige nõrgema lüli ehk Isamaa kaudu. Aga ka Isamaal on siin manööverdamisvõimalusi. Siin on ka valitsusel manööverdamisvõimalusi. Siin on võimalik koalitsioonileping kohtade osas lahti võtta ja kogu valitsuse portfellid ümber mängida. Ja ümber mängida ka asendusliikmete ja muu seesuguse kaudu,» lisas riigikogu liige Mart Helme.

Samasuguse idee pakkus välja ka EKRE eurosaadik Jaak Madison, et riigikogu Isamaa fraktsiooni liikmed Üllar SaaremäeViktoria Ladõnskaja-Kubits ja Siim Kiisler, kes on väljendanud kriitikat abielureferendumi korraldamise suhtes, tuleks erakonnasiseselt võimalikult kiiresti paika panna.

«Tean oma kogemustest, et mida kiiremini pannakse paika vastutöötajad ja altvedajad erakonnas, seda parem tervele erakonnale. Sama sõbralik soovitus Isamaale,» lõpetas Madison enda postituse.

«Ükski EKRE tegelinski ei tule ütlema, mida me oma erakonnas teeme või ei tee,» kirjutas sotsiaalmeedias Isamaa aseesimees Sven Sester. «Isamaas ei ole nii, et perekonnale meele järgi olemine tõstab sind kõrgustesse ja perekonna viha alla langemine viib su pagendusse,» selgitas Sester ja lisas, et Isamaas on erinevad arvamused tolereeritud.

«Kui EKRE ei suuda ühtlast hingamist hoida ja vererõhk liialt tõuseb, siis võtke tumeda, üle 70 protsend kakaosisaldusega šokolaadi, tassike hibiskuseteed või kuulake lihtsalt klassikalist muusikat,» soovitas Sester. Tema hinnangul see kõik aitab vererõhu vastu.