Postimees.ee: Perling erakonnast väljaviskamise järel: see ei olnud demokraatia, vaid juhitud diktatuur

07.03.2022Meediakajastus
Erakond Isamaa eestseisuse koosolekul visati täna õhtul välja siseühenduse Parempoolsed neli juhtivliiget. Nende hulgas oli ka Lavly Perling, kelle sõnul ei olnud otsus üllatav ega demokraatlik.

Perling selgitas Postimehele, et eestseisuse koosolekul nähtu ja kogetu oli talle kinnituseks, et tegemist ei olnud demokraatiaga. «Enamus nendest inimestest ei tohiks olla Eesti riigi juhtimise juures,» märkis ta, lisades, et tema arvates oli tegu juhitud diktatuuriga.

Perling aga lubas, et Parempoolsed jäävad Eesti poliitikasse edasi. Küll aga jäi veel lahtiseks, millisel kujul. «Me ei ole mitte neljakesi, vaid meiega on palju inimesi, kellega koos edasi minna,» sõnas ta.

Isamaa erakonnast visati välja siseühenduse Parempoolsed juhtivad liikmed Tõnis Kons, Lavly Perling, Kristjan Vanaselja ja Siim-Valmar Kiisler.

Postimehele teadaolevalt hääletasid Vanaselja ja Konsi väljaviskamise poolt 13 eestseisuse liiget, vastu oli 5. Perlingu ja Kiisleri väljaviskamise poolt oli 12 liiget, vastu samuti 5. Väljaviskamise vastu hääletasid mõlemal juhul nii Kiisler kui ka Vanaselja ise, kuid ka Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Indrek Luberg ning Sven Sester.