Postimees.ee: Riigikogu infotunnis vastavad küsimustele Kaja Kallas ja Tõnis Mölder

15.06.2021Meediakajastus
Riigikogu infotunnis vastavad täna keskpäeval saadikute küsimustele peaminister Kaja Kallas ja keskkonnaminister Tõnis Mölder. Pärast infotundi algab kell 14 riigikogu istung, millel tuleb esimese päevakorrapunktina arutlusele umbusaldusavaldus peaminister Kaja Kallasele.

Infotunnis vastavad Kallas ja Mölder küsimustele, mis puudutavad ebaefektiivne metsapõletust Narva jaamades, vabast liikumist Soome ja Eesti vahel, kevad-suvist raiet, Eestisse suunduvat sisserännet, koduomanike huvide eest seismist, tasakaalu loodushoiu ja elu vahel ning vaktsineerimist.

Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Isamaa esitasid Reformierakonna esimehe, peaminister Kaja Kallase vastu umbusaldusavalduse süüdistades valitsust ebakompetentsuses.

«Kaja Kallase eestvedamisel on Reformierakonna ja Keskerakonna valitsus mänginud mõne kuuga maha eelmise valitsuse loodud tingimused majanduse arenguks ja Eesti kaitsevõime tõstmiseks. Valitsus on teinud terve rea ebakompetentseid majanduspoliitilisi otsuseid, mis kahjustavad oluliselt Eesti ettevõtteid, maapiirkondade arengut ja riigi julgeolekut,» seisab umbusaldusavalduses.

EKRE esimehe Martin Helme sõnul praegune valitsus ei ehita, vaid ainult lõhub ning pöörab tagasi eelmise valitsuse kahe aastaga saavutatut. „Kaja Kallas peaministrina on Reformierakonna ja Keskerakonna valitsuse rumalate ja vastutustundetute poliitiliste valikute eest otseselt vastutav,“ ütles Helme.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Kaja Kallase valitsuse valed ja vassimised kahjustanud Eesti julgeolekut, konkurentsivõimet ja inimeste turvatunnet.

«See kuidas on mindud pingelises julgeolekuolukorras Eesti riigikaitse, Kaitseväe ja Kaitseliidu kallale on vastuvõetamatu ja ohtlik. Seejuures on avalikkust korduvalt ja sihilikult eksitatud,» ütles Seeder, tuues näitena veel valitsuse otsuse varjata lisaeelarve menetluse käigus ligi 300 miljoni euro suurust täiendavat riigile laekuvat maksutulu.

«Valitsuse otsused kaotada väärtuspõhised meetmed nagu kodulaenude intresside tulumaksuvabastus ja kärped laste huvihariduse arvelt tabavad kõige valusamalt noori peresid,» rõhutas Isamaa esimees.

Umbusaldusavaldusele on alla kirjutanud 30 EKRE ja Isamaa saadikut – Merry Aart, Riho Breivel, Peeter Ernits, Kalle Grünthal, Helle-Moonika Helme, Mart HelmeMartin Helme, Ruuben Kaalep, Uno Kaskpeit, Kert Kingo, Rene Kokk, Leo Kunnas, Alar Laneman, Siim Pohlak, Anti Poolamets, Paul Puustusmaa, Henn Põlluaas, Urmas Reitelmann, Jaak Valge, Heiki HepnerAivar KokkTarmo KruusimäeMihhail LotmanAndres MetsojaUrmas ReinsaluÜllar SaaremäeHelir-Valdor SeederSven SesterPriit Sibul ja Raivo Tamm.