Postimees: Riigikogus on laupäeval lahtiste uste päev

18.04.2017Meediakajastus

Riigikogu tähistab eeloleval laupäeval oma 98. sünnipäeva traditsioonilise lahtiste uste päevaga. Toompea lossis toimuv on sel päeval suunatud lastele ja noortele. Esimest korda on võimalik osa saada laste vabariigi mängualast. Vaatajateni tuuakse XII noorte laulu-ja tantsupeo «Mina jään» lood ja laulud ning räägitakse suvisest peost ja peremärkidest, mis noortepeo logos peidus on.

Fraktsioonides saab kohtuda saadikutega ja infotunnis esitada küsimusi valitsuse liikmetele. Terve päeva jooksul tehakse ekskursioone ning saab külastada Pika Hermanni torni. Päev algab noorte muusikute tervituskontserdiga Toompea lossi rõdult. Külalisi tervitab riigikogu esimees Eiki Nestor.

Keskpäeval vastavad istungisaalis rahva küsimustele peaminister Jüri Ratas, kultuuriminister Indrek Saar ja rahandusminister Sven Sester. Riigikogu lahtiste uste päeval kuulutatakse EV 100 raames välja Noorte Maapäeva valimised. Valituks osutunud noored saadikud kogunevad 28. novembril riigikogu istungisaali, et võtta vastu ühisdeklaratsioon.