Rahanduskomisjon kohtus IMFi delegatsiooniga

10.03.2014Pressiteade
Riigikogu pressiteade

11. märts 2014

Riigikogu rahanduskomisjoni ja IMFi delegatsiooni tänasel kohtumisel keskenduti Eesti fiskaalpoliitikale ja maksusüsteemile. Kõne all olid laiemalt ka arengud Eesti finantssektoris ja majanduse käekäik. Rahanduskomisjoni esimees Sven Sester andis ülevaate kehtivast eelarvepoliitikast ja maksupoliitikast, sealhulgas probleemidest ja kavandatavatest muudatustest.

“IMFi delegatsioon tunnustas meie ranget järjepidevat eelarvepoliitikat, madalat maksukoormust ja suunda tööjõumaksude langetamisele. Teatavasti on meil seaduses sätestatud tulumaksumäära langetamine kahekümne protsendini aastal 2015,” ütles Sester.

“Eelarve tasakaalust kõneldes oleme alati järginud põhimõtet, et saame kulutada ainult nii palju, kui palju on eelarves vahendeid. Nimetud nõue fikseeriti ka äsja vastuvõetud uues riigieelarve baasseaduses,” märkis Sester.

Tänasel kohtumisel osalesid rahanduskomisjoni liikmed Peeter Laurson, Eiki Nestor, Aivar Sõerd ja Rannar Vassiljev.

Kuni 12. märtsini Eestis viibiva IMFi delegatsiooni eesmärk on tutvuda Eesti majanduse ja finantssektori olukorraga. Poolteist nädalat kestnud visiidi ajal kohtusid valuutafondi esindajad valitsuse ja Riigikogu liikmetega, Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni juhtide ja analüütikutega, aga ka kommertspankade ja eraettevõtete juhtide, majandusanalüütikute ning mitmete ametite esindajatega.

IMFi konsultatsioonide järel valmib ka raport IMFi majanduspoliitiliste hinnangutega. Visiidi kokkuvõtte esitab IMFi delegatsiooni juht Thomas Dorsey kolmapäeval, 12. märtsil Eesti Pangas toimuval pressikonverentsil.

Fotod kohtumiselt: http://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XII+Riigikogu/Rahanduskomisjon/11032014/

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 6316351, 51902837

gunnar.paal@riigikogu.ee

päringud: press@riigikogu.ee