Riigikogu Eesti -USA parlamendirühm külastas West-Virginia ülikooli

28.02.2012Pressiteade

Riigikogu Eesti-USA parlamendirühm kohtus eile Morgantownis West-Virginia Ülikooli (WVU) juhtkonnaga ja külastas ülikooli teaduskondi. Kohtuti seal õppivate eesti tudengitega ning tutvuti ülikooli teadus- ja õppebaasiga.

Parlamendirühma aseesimees Imre Sooäär rõhutas delegatsiooni kohtumisel ülikooli rektori, professor James P. Clementsiga, kui oluline on Eesti jaoks energiaturvalisus ning uute tehnoloogiate arendamine energeetika ja põlevkivikeemia valdkonnas. Ülikooli rektor hindas kõrgelt koostööd Tartu Ülikooliga ja avaldas lootust, et tänu WVU tugevale kompetentsile energeetika ja maapõuevarade kasutamise alal aitab tudengivahetus ja teaduskoostöö kaasa ka Eesti energiaturvalisuse tugevdamisele. Rektor lisas, et Tartu Ülikool on nende jaoks olnud juba aastaid üks parimaid koostööpartnereid Euroopas ja heaks eeskujuks teistele riikidele.

Õhtul toimunud ametlikul vastuvõtul esines parlamendirühma esimees Kadri Simson sõnavõtuga, kus ta tunnustas kahe riigi ülikoole aktiivse koostöö eest, öeldes: “Eesti pole rikas maavarade poolest ja seetõttu sõltub meie tulevik peamiselt hästi haritud inimestest. ” Riigikogu liikmed vastasid tudengite arvukatele küsimustele Eesti ja Euroopa Liidu kohta. Tartu Ülikooli poolt osalesid kohtumisel rahvusvaheliste vahetusprogrammide koordinaator Heiko Pääbo ja WVU-s külalisprofessorina töötav Viktor Trasberg.

WVU on suurima eestlastest välistudengite arvuga ülikool Põhja-Ameerikas, kuhu peamiselt tullakse õppima rahvusvahelise tudengivahetuse programmi Atlantis raames. Ülikooli 30 000-st tudengist on 1500 kogu maailmast. Riigikogu Eesti-USA parlamendirühm on Ameerikas USA valitsuse kutsel presidendi eelvalimisi vaatlemas. Delegatsioonil on kavas külastada veel Seattle`i ja Washingtoni. Lisaks Simsonile ja Sooäärele kuuluvad delegatsiooni koosseisu veel Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ja Annely Akkerman, Remo Holsmer, Kalvi Kõva, Indrek Saar ja Sven Sester.

Riigikogu pressitalitus

29. veebruar 2012