Uudisvoog.postimees.ee: Eestit külastab Rahvusvahelise Valuutafondi delegatsioon

06.10.2015Pressiteade

Eesti Pank
Pressiteade
7. oktoober 2015

Eestit külastab Rahvusvahelise Valuutafondi delegatsioon

Homsest kuni 19. oktoobrini on Eestis iga-aastasel külaskäigul Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioon, kes arutab riigi ja erasektori esindajatega Eesti majanduspoliitikat ja majanduse olukorda.

Rahvusvahelise Valuutafondi esindajatele antakse visiidi käigus ülevaade Eesti majanduse arengust ja väljavaadetest, finantssektori olukorrast ning eelarvepoliitika arengust. Tähelepanu keskmes on Eesti kasvuvõimekuse tegurid.

Poolteist nädalat kestva visiidi ajal kohtuvad valuutafondi esindajad valitsuse ja Riigikogu liikmetega, Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni juhtide ja analüütikutega. Samuti toimuvad kohtumised kommertspankade ja eraettevõtete juhtide ja majandusanalüütikutega ning mitmete ametite esindajatega.

Visiidi kokkuvõtte esitab IMFi neljaliikmelise delegatsiooni juht Christoph Klingen esmaspäeval, 19. oktoobril kell 11-12 Eesti Panga muuseumis toimuval pressikonverentsil, kus osalevad ka Eesti Panga asepresident Madis Müller ja rahandusminister Sven Sester.

Valuutafond arutab igal aastal kõikide liikmesriikidega olulisi majanduspoliitilisi teemasid. IMFi iga-aastase Eesti põhimissiooni (nn IV artikli konsultatsioon) järel valmib IMFi raport majanduspoliitiliste hinnangutega Eesti kohta.

Lisateave:

Viljar Rääsk

Avalike suhete allosakond
Eesti Pank
Eurosüsteem
Tel: 668 0745, 527 5055
E-post: viljar.raask@eestipank.ee

Meediapäringud: press@eestipank.ee

https://twitter.com/EestiPank
www.eestipank.ee