Uudisvoog.postimees.ee: Gruusia võtab eeskuju Eesti maksusüsteemist

09.03.2016Pressiteade

Rahandusministeeriumi pressiteade
9.3.2016

Gruusia suursaadik tutvustas rahandusminister Sven Sesterile sealset plaani võtta Gruusiasse üle Eestiga sarnane ettevõtete maksustamise süsteem ehk kehtestada ettevõtete reinvesteeritud kasumile maksuvabastus. Selleks on koostöösse kaasatud Eesti maksueksperdid.

„See, et Gruusia on koostöös ekspertidega valinud majanduskasvu toetava maksusüsteemi ülesehitamisel eeskujuks Eesti, on kinnitus, et oleme olnud õigel teel,“ ütles rahandusminister Sven Sester. Ta lisas, et Eesti kavatseb oma maksusüsteemi täiustada ka edaspidi ning avaldas heameelt, et Eesti ja Gruusia koostöö kannab vilja.

„Üks Gruusia valitsuse peamisi eesmärke selles osas on edaspidi liberaliseerida maksuõigust ja maksuameti tööd, samuti toetada ettevõtlust investeeringute meelitamiseks, laiendada ettevõtlust ning suurendada tööhõive võimalusi. Selleks tehtavad asjakohased muudatused Gruusia maksuseadustikku on välja töötatud Eesti näitel ning põhinevad Eesti maksumudelil. Põhjalik analüüs võimaliku reformi mõju kohta Gruusia ärikliimale tõestas, et sealne investeerimiskeskkond muutub atraktiivsemaks. See omakorda tekitab ettevõtjates huvi ning toob riiki otseseid välisinvesteeringuid, riigi majandus elavneb ning ettevõtetel on rahalistele vahenditele parem juurdepääs, mis on eriti oluline väikeste ja keskmiste ettevõtete jaoks,“ ütles Gruusia suursaadik Tea Akhvlediani.

Gruusia peaministri Giorgi Kvirikašvili algatusel on Gruusia valitsus aastateks 2016–2018 ette valmistanud reformipaketi, mis hõlmab nelja põhisuunda: ärikeskkonna parandamine, avatud valitsemine ja kaasamine, infrastruktuuri arendamine ning haridus.

Maksusüsteemi muudatused peaksid Gruusias rakenduma juba sel aastal.

Maria Murakas
Avalike suhete osakond
Rahandusministeerium
tel 611 3027
maria.murakas@fin.ee
www.rahandusministeerium.ee | Endla 13, 10122 Tallinn
twitter.com/rahandus | blogi.fin.ee