Uudisvoog.postimees.ee: Rahandusministeeriumi valitsemisala asub nullbürokraatia ettepanekuid ellu viima

11.03.2016Pressiteade

Rahandusministeeriumi pressiteade
11. märts 2016

Nullbürokraatia algatusega laekunud 252 ettepanekust üle poole ehk 137 puudutas rahandusministeeriumi valitsemisala. Enim ettepanekuid tehti ettevõtjate aruandluskohustuse ning dubleerivate tegevuste vähendamiseks. Üle poole esitatud ettepanekutest on rahandusministeeriumi valitsemisalas võimalik ka täielikult rakendada.

„Rahandusministeeriumi, statistikaameti ning maksu- ja tolliameti tegevusega seostuvatest ettepanekutest viime ellu need, mis vähendavad selgelt ettevõtjate aruandluskoormust,“ ütles riigihalduse minister Arto Aas. „Ettevõtjate panus väärib vaid kiidusõnu ning nullbürokraatia on oluline osa riigivalitsemise reformist.“

„Mitmete suurprojektidega on juba algust teinud, näiteks aruandlus 3.0, uute e-keskkondade loomine maksuhaldurile ja riikliku statistika tegijale,“ ütles rahandusminister Sven Sester. „Projektide õnnestumiseks tehakse koostööd ettevõtjatega, mida hindan väga kõrgelt.“

Nii statistikaamet kui ka maksu- ja tolliamet teevad koos jõupingutusi, et üha enam aruandeid oleksid eeltäidetud ning seega väheneks ettevõtjate halduskoormus, koostöös ettevõtjatega alustatud projekt aruandlus 3.0 automatiseerib ja vähendab ettevõtetelt riigile andmete esitamise koormust. Nullbürokraatia algatuse kaudu tulnud paljud ettepanekud saavad selle projekti raames ka arvestatud, esimesena võetakse ette kogu palga ja tööjõukuludega seotud andmehulk.

Rahandusministeeriumil on plaanis selle aasta teises pooles kaardistada ka ettepanekud ning lahendused riigisisese ehk asutuste omavahelise halduskoormuse vähendamise kohta.

Tutvu täpsemalt rahandusministeeriumi valitsemisala nullbürokraatia ettepanekutega.

Kristina Haavala
Avalike suhete osakond
Rahandusministeerium
tel 611 3448 | 534 48
kristina.haavala@fin.ee
www.rahandusministeerium.ee | Endla 13, 10122 Tallinn
twitter.com/rahandus | blogi.fin.ee