Uudisvoog.postimees.ee: Rahandusminister Sven Sester kohtus Norra ELi asjade ministri Elisabeth Aspakeriga

31.03.2016Pressiteade

Rahandusministeeriumi pressiteade
31.3.2016

Rahandusminister Sven Sester kohtus  täna Tallinnas visiidil viibiva Norra Euroopa Majanduspiirkonna ja Euroopa Liidu asjade ministri Elisabeth Aspakeriga, et arutada kahepoolset koostööd ning ka Norra koostööd Euroopa Liiduga.

„Norra ja Euroopa Liidu koostöö on meie kõigi huvides ja on olulisem kui kunagi varem,“ ütles rahandusminister Sven Sester. „Hindame kahepoolset koostööd Norraga, mis annab Eesti partneritele väärtuslikke kontakte ja teadmisi, näiteks ettevõtluse valdkonnas.“

Ministrid rääkisid põgusalt ka uue, aastani 2021 kavandatud Norra rahastamisperioodi läbirääkimiste hetkeseisust. Rahandusminister Sven Sester avaldas tänu Norra külalistele koostöö ning heade suhete hoidmise eest.

Norra toetab Eestit 2009. aastal alanud perioodil 23,7 miljoni euroga Norra finantsmehhanismi kaudu, sealhulgas rahvatervise valdkonna projekte 8,9 miljoni euroga ja keskkonnasõbraliku tööstuse uuendamist 6 miljoni euroga.

Sellele lisaks saavad Eesti projektid Norra, Islandi ja Liechtensteini rahastatava Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismi kaudu toetust 21,3 miljonit eurot. Sealhulgas on riskilaste ja -noorte projektidele 6,5 miljonit eurot ja mõisakoolide restaureerimisele 3,1 miljonit eurot.

Programmide rakendamine jõuab eeldatavalt lõpule tänavu aasta lõpuks. Praegu on ettevalmistamisel Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra finantsmehhanismi uue perioodi kokkulepe aastani 2021.

Varem, 2004.–2009. aasta perioodil rahastati Norra riigi toel 28,9 miljoni euroga 32 projekti Eestis, sealhulgas SOS Lasteküla laiendamist, Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkushaiguste kliiniku renoveerimist ja terviseradade rajamist Keilasse.

Pressiteatele on lisatud foto Sven Sesteri ja Elisabeth Aspakeri kohtumisest.

Vaata ka lisamaterjale rahandusministeeriumi koduleheküljel:

· Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetused

Lisainfo:

Ott Heinapuu
avalike suhete osakond
Rahandusministeerium
tel 611 3035 | 56 659 980
ott.heinapuu@fin.ee
www.fin.ee | Endla 13, 10122 Tallinn
twitter.com/rahandus | blogi.fin.ee