Uudisvoog.postimees.ee: Riigikogu eelinfo reedest pühapäevani, 20.-22. maini

18.05.2016Pressiteade

Riigikogu eelinfo reedest pühapäevani, 20.-22. maini

Reede, 20. mai

Komisjonides

Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 10: Eesti seisukohad 23. mail toimuval välisasjade nõukogu istungil; Eesti seisukohad 24. mail toimuval üldasjade nõukogu kohtumisel, kutsutud välisminister Marina Kaljurand; seisukoha andmine ELi teatisele käibemaksu tegevuskava kohta Ühtse ELi käibemaksuala suunas, kutsutud rahandusministeeriumi esindaja; Eesti seisukohad 24. mail toimuval eurorühma kohtumisel ja 25. mail toimuval ELi majandus- ja rahandusnõukogu istungil, kutsutud rahandusminister Sven Sester; seisukoha andmine avalikule konsultatsioonile vedurijuhtide sertifitseerimise kohta, kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindaja.

Sündmused

Kell 9.30 – Balti Assamblee majandus-, energeetika- ja innovatsioonikomisjoni ning õigus- ja julgeolekukomisjoni ühisistung (konverentsisaal).

Kell 12 – Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder avab XXXIX Türi lillelaada.

Laupäev, 21. mai

Kell 12 – jalgpalliturniir Riigikogu, Soome parlamendi Eduskunta, Tallinna linna ja Hyvinkää linna meeskondade vahel (Kadrioru staadion). Riigikogu meeskonnas mängivad Jüri Ratas, Dmitri Dmitrijev, Rannar Vassiljev, Riho Kangur, Jaan Männik, Aaro Mõttus, Kalvi Kõva, Rainer Vakra, Kerly Vompa, Maarja Punak ja Annika Tikk.

Kell 17.30 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb tantsuansambli Sõleke 40. juubelikontserdil (Nordea kontsertmaja).

Välislähetused

18. – 21. mai
Riigikogu liige Juhan Parts esineb New Europe Business Forumi konverentsil “Small is beautiful: How small and successful countries compete in a globalized and interconnected world?” Zagrebis, Horvaatias.

18. – 21. mai
Riigikogu liige Jaanus Marrandi osaleb piimanduskonverentsil Londonis.

18. – 24. mai
Riigikogu liige Imre Sooäär osaleb rahvusvahelisel investeerimis- ja ettevõtlusfoorumil CCISF 2016 ja kohtumistel Hiina turismiettevõtjatega Chongqingis ja Shanghais Hiinas.

21. – 25. mai
Riigikogu liige Mati Raidma osaleb ÜRO humanitaarabi tippkohtumisel Istanbulis, Türgis.

22. – 23. mai
Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson ning liikmed Oudekki Loone ja Ants Laaneots osalevad Põhjamaade, Balti riikide ja Poola parlamentide riigikaitsekomisjonide iga-aastasel julgeoleku- ja riigikaitsealasel foorumil Bornholmis, Taanis.

22. – 24. mai
Riigikogu esimees Eiki Nestor peab kõne ELi spiikrite konverentsil Luksemburgis.

22. – 24. mai
Väliskomisjoni esimees Sven Mikser ning liikmed Andres Herkel, Juhan Parts, Keit Pentus-Rosimannus ja Henn Põlluaas on väliskomisjoni töövisiidil Pariisis.

22. – 25. mai
Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra osaleb Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu korraldataval puitarhitektuuri õppevisiidil Londonis.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
marie.kukk@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee