Uudisvoog.postimees.ee: Tervise- ja tööminister selgitas 115 miljoni euro investeerimist Eesti tervisekeskustesse

16.11.2015Pressiteade

Riigikogu istungi ülevaade
16. november 2015

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski vastas arupärimisele investeeringute kohta tervisekeskustesse ning märkis, et koos Euroopa Liidu vahendite ja taotlejate kaasfinantseeringuga investeeritakse esmatasandi arstiabisse umbes 115 miljonit eurot.

Viktor Vassiljev, Valeri Korb, Marika Tuus-Laul, Dmitri Dmitrijev, Aadu Must, Jaanus Karilaid, Kersti Sarapuu, Kadri Simson, Olga Ivanova, Mailis Reps, Siret Kotka, Lauri Laasi, Peeter Ernits, Märt Sults, Mihhail Korb ja Enn Eesmaa soovisid oma arupärimisega saada selgust perioodil 2014-2023 tehtavate investeeringute kohta tervisekeskustesse (nr 78).

„Ühelt poolt me tõepoolest investeerime vahendeid esmatasandi tervishoiuteenuse osutajate infrastruktuuri ehk piltlikult öeldes ajakohastame perearstikeskusi,“ rääkis Ossinovski. „Aga teiselt poolt ei ole tegemist lihtsalt hoonete rekonstrueerimisega, vaid suurema tervishoiupoliitilise muudatusega, millega me anname perearstide meeskondadele rohkem jõudu, suuremat rolli.“

Ministri sõnul laiendatakse näiteks pereõdede õigusi perearstide meeskonnas ning muudatuste eesmärgiks on parema ja kvaliteetsema esmatasandi tervishoiuteenuse tagamine, mis ühelt poolt suurendab arstiabi kättesaadavust ja teiselt poolt vähendab survet eriarstiabile, mis vähendab ravijärjekordasid haiglates.

„Kokku on planeeritud Euroopa Liidu vahenditest investeerida tervishoiuteenuse infrastruktuuri ajakohastamisse 85 miljonit eurot ja koos taotlejate kaasfinantseeringuga investeeritakse kokku esmatasandisse aastani 2020+ umbes 115 miljonit eurot,“ lisas ta.

Rahandusminister Sven Sester vastas arupärimisele Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) reformimise kohta (nr 80) ning majandus- ja taristuminister Kristen Michal arupärimisele lairiba ehk kiire interneti arendamise kohta (nr 86),.

Siseminister Hanno Pevkur vastas arupärimistele valitsuse poolt võetud kohustuste kohta rändekriisi lahendamisel (nr 77), politsei võimekuse kohta (nr 85) ja Vao keskuse põlengu uurimise ja massimmigratsiooni vastaste aktivistide ahistamise kohta (nr 88).

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi vastas arupärimistele lasteaiaõpetajate töö väärtustamise kohta (nr 82), õpetajate alampalga kohta (nr 84) ning ametikohtade koondamise kohta haridus- ja teadusministeeriumis (nr 90).

Riigikogu alustas istungit leinaseisakuga mälestamaks Pariisis terroristide käe läbi hukkunud inimesi.

Riigikogu istung lõppes kell 20.01

Istungi stenogramm: http://stenogrammid.riigikogu.ee/et/201511161500

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
urmas.seaver@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee