Vooremaa: Keskerakond, IRL ja SDE allkirjastasid koalitsioonilepingu

21.11.2016Meediakajastus

Keskerakonna esimees Jüri Ratas, Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Margus Tsahkna ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski allkirjastasid esmaspäeval Toompea lossis koalitsioonilepingu.

Uue valitsuse peaministrikandidaat on Keskerakonna esimees Jüri Ratas. Keskerakonnast saab majandusministriks Kadri Simson, haridusministriks Mailis Reps, maaeluministriks Martin Repinski ja riigihaldusministriks Mihhail Korb.

SDE-st jätkavad oma senisel kohal tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ja kultuuriminister Indrek Saar, välisministriks on esitatud Sven Mikser, siseministriks Andres Anvelt ning ettevõtlus- ja majandusarengu ministriks Urve Palo.

IRL-i esimees ja lahkuva valitsuse sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna asub uues valitsuses kaitseministriks ning tema senise ministrikoha saab IRL-i aseesimees Kaia Iva. Keskkonnaministrina jätkab Marko Pomerants, justiitsministrina Urmas Reinsalu ja rahandusministrina Sven Sester.

Kell 15 algaval riigikogu istungil tutvustab Ratas uue valitsuse moodustamise aluseid ja vastab küsimustele. Seejärel peab parlament avalikul hääletusel otsustama, kas anda talle valitsuse moodustamiseks volitused. Volituste andmiseks on riigikogus vaja poolthäälte enamust.