Eesti Päevaleht: Rõivas ei taha öelda, kuidas ta kontrollikotta Eesti esindaja leiab (Anna Põld)

06.10.2016Meediakajastus

Peaminister kinnitas eile, et lähinädalatel otsustatakse Euroopa kontrollikoja Eesti esindaja.Oma plaanist, kuidas kõigile sobiv esindaja leitakse, ei soovinud Taavi Rõivas rääkida. „Olen seda teemat korduvalt kommenteerinud. Me soovime lähinädalatel valitsuses otsustada, kes on Eesti esindaja kontrollikojas. Kui see on selge, anname avalikkusele teada. Varasemad spekulatsioonid on asjatud,” sõnas Rõivas.

Pikalt pole aega vaagidaPeaminister välistas selles küsimuses hääletuse. „Meil on hea komme, et me ei tee valitsuses hääletusi – see on põhimõtteline komme,” täpsustas ta. „Kui hakatakse väiksemaid partnereid maha hääletama, ei tähenda see üldjuhul valitsusele pikka iga,” lisas Rõivas.

Mida teeb peaminister juhul, kui IRL ja sotsid peaksid taas riidu minema? Mäletatavasti olid sotsid põhimõtteliselt vastu IRL-i kuuluva Juhan Partsi kandidatuurile ja seetõttu lükati kontrollikoja esindaja otsustamine lihtsalt edasi. „Meil ei ole aega seda kuhugi lükata. Otsus tuleb lähiajal langetada,” tunnistas Rõivas ja vihjas, et tal on konkreetne plaan, mille elluviimise korral kinnitatakse valitsuses kontrollikoja Eesti esindaja.

Rohkem ta selgitada aga ei soovinud. „Kui hakkame ette kirjeldama, siis on kindel, et see plaan ei õnnestu.”

Euroopa kontrollikoja Eesti liikme Kersti Kaljulaidi ametiaeg lõppes mais, kuid kuna valitsus ei jõudnud uues kandidaadis kokkuleppele, oli Kaljulaid ametis kuni kolmapäevani.

Teisipäeval kirjutas Eesti Päevaleht, et rahandusminister Sven Sester (IRL) hakkab uue hooga oma erakonnakaaslast Juhan Partsi kontrollikotta lobima.