Err.ee: Raul Rebane: väikeste sammudega Suure Vaikuse poole

13.05.2020Meediakajastus

Raul Rebane arutleb Vikerraadio päevakommentaaris ringhäälingunõukogu valimiste üle ja soovitab presidendil sviiter kirjaga “Sõna on vaba!” puhtaks pesta. Võib jälle vaja minna.

Meediataevas on pilvi täis, ajakirjandus on rünnaku all. Ebameeldiv asi juhtus eelmise nädala neljapäeval. Riigikogu kultuurikomisjon valis uusi ringhäälingunõukogu liikmeid, spetsialiste, ja valituks osutusid inimesed, kellest ainult Priit Hõbemägi kvalifitseerub meediaasjatundjaks. Meedia on väga spetsiifiline valdkond. Kraadiklaasi ostmine ei tee veel arstiks, teleka vaatamine ringhäälinguasjatundjaks. Aga valiti ikka, väga paljude hulgast, kes tõesti on profid.

Ja kohe tekkisid protestid, sest nii valik ise kui ka valiku langetamise protseduur ajasid lambid põlema ja need ei kustu.
Erakonnal Isamaa tuli protseduuriliselt teha mage liigutus, millega komisjoni liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits vahetati viimasel hetkel Sven Sesteri vastu, kes hääletas nagu vaja. Vahetati seepärast, et Ladõnskaja-Kubits ei olnud nõus kandidaatide sisuliselt määramisega. Õhtul pärast kultuurikomisjoni otsust oli kurb vaadata komisjoni esimehe Aadu Musta intervjuud ETV-s, kus ta üritas kuidagi seda määramist õigustada, aga oli selge, et tal oli piinlik.

Loe kogu artiklit