Lõuna-Eesti Postimees: Balti parlamentide liikmed heitlesid palliplatsil (Tiit Loim)

10.02.2023Meediakajastus
Kääriku pordikeskuses peeti reedel Balti Assamblee (BA) korvpalliturniir, kus läksid vastamisi Eesti, Läti ja Leedu rahvasaadikud. Sedapuhku võitis Läti meeskond, teine koht läks Leedule ja kolmas Eestile.

Esmalt läksid omavahel vastamisi Leedu ja Läti, seejärel Eesti ja Läti ning viimasena Eesti ja Leedu.

Läti-Leedu mängust väljus võitjana Läti, järgmises kohtumises võitsid nad napilt ka Eestit. Kolmanda koha heitluses jäi Eesti alla ka Leedule. Seega lätlased võitsid, Leedu tuli teiseks ja Eesti kolmandaks.

Eesti meeskonnas mängisid Jüri RatasHanno Pevkur, Kalvi Kõva, Sven Sester, Toomas Jürgenstein, Tõnis Mölder, Indrek Saar, Marko Torm, Timo Suslov, Kaido Höövelson ja Herkki Leemet. Teiste riikide mängijatest on meile ilmselt kõige tuttavam Leedu meeskonnas kaasa löönud kunagine kettaheite olümpiavõitja Virgilijus Alekna.

Turniiri peetakse alates 2006. aastast ja selle eesmärgina on esile toodud korvpalli, füüsilise tegevuse ja tervisliku eluviisi propageerimist.
Riigikogu avalike suhete osakonna pressinõunik Maris Meiessaar lisas, et turniiri peamine eesmärk on Balti riikide omavahelise koostöö tihendamine, et koostöös lahendada siinseid probleeme ja ühiselt seista meie piirkonna huvide ja väärtuste eest maailmas laiemalt.

«Praegu on käimas Balti Assamblee Eesti eesistumisaasta ja BA töö keskendub tänavu eelkõige Balti riikide julgeolekule ja vastupanuvõimele. Selle tagamiseks teeb BA regulaarset kaitse-, majandus-, sotsiaalja kultuurikoostööd. Korvpalliturniir on selle osa,» lausus Meiessaar.
Eestil on turniiril läbi aastate läinud väga hästi: eelmisest 15 kohtumisest on Eesti võitnud 11 ja seda järjest aastatel 2007- 2018. Esimese turniiri võitis Leedu, aastatel 2019 ja 2021 võitis Läti ning mullu oli esimene üle pika aja taas Leedu.