Meie Maa: Vaidlus alkoholilettide paiknemise üle

01.12.2019Meediakajastus

Tarbijakaitse ja Grossi kauplustekett on eri meelt küsimuses, kui põhjalikult tuleb poodides alkohol teistest kaupadest eraldada.

Alates 1. juunist peavad olema alkoholiriiulid ostjate silma eest varjatud, välja arvatud juhul, kui nende peitmine pole poe suurust arvestades mõistlik. Seaduse sõnastus on selline, et ametnikel tuleb otsus teha kõhutunde pealt.

16 kontrollitud Grossi toidupoest vastas nõuetele üks. Probleemiks oli nii alkoholi nähtavus kui ka see, et ainus töötav kassa oli kange alkoholi letis.
Kogu alkohol on nüüd Grossi poodides koondatud ühe kassa juurde ning kangema kraadiga joogid on kassapidaja selja taga. Gross on valmis kohtusse minema, kui leitakse, et alkoholiletti sellisel kujul olla ei tohi.

Riigikogu majanduskomisjoni juhi Sven Sesteri sõnul valmis seaduse praegune sõnastus koostöös kaupmeestega ning lähtuti sisulistest eesmärkidest, mitte konkreetsetest ruutmeetritest. Tema peab seaduse sõnastust mõistlikuks ning selle täitmisel tuleks lähtuda kaupmeeste liidu koostatud juhendist.