Pärnu.postimees.ee: Druva jättis kuuenda järjestikuse meistritiitli saatuse otsustamise viimasesse matši (Eno-Gerrit Link)

17.04.2023Meediakajastus

Druva tiim, kuhu kuulub ka pärnakas Olavi Oja, näitas, et bridži võistkondlikul tšempionaadil pole neile tänavugi vastast. Alates 2018. aastast on Pärnu-Tallinna-Tartu sats kogunud auhinnariiulile kõik kullad. Äsjase meistritiitli nimel tuli siiski viimaste jaotusteni kõvasti vaeva näha.

Tänavused võistkondlikud meistrivõistlused toimusid uues formaadis: esmalt mängisid tosin võistkonda põhiturniiril, mille järel pääsesid kuus esimest A-finaali ja kuus tagumist B-finaali, kus kõik omavahel neli korda kümne jaotusega matše mängisid.

Druva, kus mängisid veel Jaanus Maripuu, Leo Luks, Lauri Naber, Sven Sester ja Vilmar Vahe, kogus 286,74 punkti ja edestas teiseks tulnud Tallinna-Jõgeva-Soome tiimi Ekspromt üle 26 punktiga (260,03). Kolmanda koha teenis 254,82 punktiga võistkond Rakvere.

Oja sõnade kohaselt oli tänavune kuldmedal üks raskemalt võidetud meistritiitleid, sest esikoha saatus jäi viimase vooru otsustada, kus vastaseks oli Rakvere. Druva võitis selle 18,44:1,56.

Viimasesse matši sattus põnev jaotus: Nordi käes oli kaart: K96, AT8543, QJ2, 4; Eastil: 2, QJ972, AK53, 752; Südil: Q854, -, 8764, KJT96 ja Westil: AJT73, K6, T9, AQ83; tsoonis on NS ja avaja S.

Oma lauas EW liinil mänginud Oja-Maripuu suutsid pärast avakäe passi ja Westi 1S ning Nordi agressiivse 2H järel kontra panna ja vastane põgenes lepingusse 3C, mis samuti kontra sai ning lõppes pärast Westi D10 avakäiku tulemusega -1400. Teises toas kulges pakkumine sama stsenaariumi järgi ja tulemuseks märgiti -1100.

“Pärast seda jaotust tundsin, et meistritiitel on sel aastal käes,” ütles Oja, kelle jutu järgi suutis selle jaotuse menetlemisel ühena vähestest väga head taset näidata võistkonna Ekspromt liige Kauko Kostinen, kes Nordis mängides ei teinud kuuese ärtuga positiivset pakkumist, eelistades passida, ja EW liinis olnud vastased jäid mängima lepingut 2C, milles tuli üheksa tihi ja tulemuseks märgiti -110. Kõigis ülejäänud A-liiga matšides märgiti tulemuseks -1100 või -1400.

Ainsana on kõigil 16 korral, kui Druva on Eesti võistkondliku meistritiitli võitnud, tiimi kuulunud Oja ja Luks. Aga sellega pole nad sugugi Eesti rekordi omanikud. See au kuulub pealinna korüfeele Vassili Levenkole, kelle auhinnakapis on 17 võistkondlikku meistrimedalit, osa neist Druva koosseisus.

“Siht on see rekord koos Leo Luksiga oma nimele võtta,” märkis Oja.

A-finaalis osalenud võistkond Karlis, kus pärnakatest mängisid Karl Markus Pruul ja Martin Maasik, teenis kuuenda koha.

B-liigas pidi võistkonnaga Sindi kaasa teinud pärnakas Ain Aspre leppima kolmanda kohaga, ehkki poole võistluse peal asuti napi eduga esikohal. Pärnu-Tallinna sats Sindi kogus 206,75 punkti, jäädes napilt alla Tartu tiimile 3Punkti (207,49). B-liiga võitis 257,94 punkti kogunud Tartu võistkond Think King.